Střelecké hody, pak dva nezdary. Hrajeme zvláštní zápasy, říká trenér Marek Kulič o Mladé Boleslavi

Přidat na Seznam.cz

Zvláštní zápasy. Tohle sportovní spojení v souvislosti s fotbalem prožívají v Mladé Boleslavi. Poslední čtyři soutěžní vystoupení týmu ze středočeského města nabídla několik nevšedních faktů nejen po stránce výsledků, ale i dalších okolností.

Ilustrační snímek je z duelu Teplice-Mladá Boleslav (počátek listopadu 2023).

Když fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli na půdě Zlína v rámci ligového programu 9:5, bylo z toho pozdvižení a o utkání se psalo a hovořilo jako o rekordní záležitosti. Tolik gólů v jednom zápase znamenalo ojedinělou kanonádu z pohledu obou soupeřů.

Šílené, to nechápu,“ kroutil hlavou boleslavský trenér Marek Kulič po utkání ve Zlíně.

Následně Mladá Boleslav zdolala pražskou Spartu 3:1 a dvanácti vstřelenými góly ve dvou duelech po sobě ještě více zaujala fotbalovou veřejnost.

Jenže pak přišly pro trenéry a hráče Mladé Boleslavi zápasy s opačnými pocity. A to kvůli nezdarům na hřišti severočeských soupeřů. V osmifinále MOL Cupu prohráli Středočeši v Liberci 0:1 inkasovaným gólem v první minutě nastaveného času. O pár dní později se něco podobného událo v ligovém klání v Teplicích. Opět obdržená branka v samotném závěru.

Zase zvláštní utkání. Podruhé se smutným koncem pro nás. Proto se mi to nehodnotí dobře. Prostě nám to nesedlo, všude jsme byli druzí,“ pustil se do rekapitulace mladoboleslavský trenér Marek Kulič na tiskové konferenci v Teplicích.

Vázla kombinace, ve vyrovnaném utkání měly Teplice trošičku více ze hry. Při jedné z jejich šancí nás podržel brankář Trmal. Varováním byla akce, kdy domácí dopravili míč do naší branky, ale naštěstí tam rozhodčí odhalili ofsajd. Bohužel jsme neudrželi čisté konto a pak jsme dostali rozhodující gól. Nastavovalo se málo, i když se při posuzování ofsajdu formou VAR nehrálo asi šest minut,“ rozebíral Kulič.

Zápas v Teplicích byl takřka na padesát minut přerušen po výpadku osvětlení na stadionu.

Bylo to nepříjemné hlavně pro hráče, aby během nuceného čekání neztuhli a aby se jim pak nepřihodilo nějaké zranění. Prostě pro všechny nezvyklá a netypická situace,“ glosoval to Kulič.

Zdroj: autorský článek