Středočeské Velvary jsou postrachem pohárových favoritů

Přidat na Seznam.cz

Husarský kousek se povedl v rámci české pohárové soutěže už dva roky po sobě týmu TJ Slovan Velvary. Ambiciózní celek z třítisícového středočeského města nedaleko Kralup nad Vltavou je totiž postrachem favoritů. A po vyřazení už dvou profesionálních klubů v tomto ročníku se účastník ČFL chystá na osmifinále MOL Cupu proti druholigové Opavě.

Trenérem mužstva je Zdeněk Hašek (na snímku z druhé poloviny října 2023) a pod jeho taktovkou Velvary figurují na špičce jedné ze skupin třetiligové soutěže.

Jak byste přiblížil dosavadní tažení Slovanu Velvary v pohárovém zápolení?

Dostat se poměrně daleko v MOL Cupu se nám podařilo možná i díky tomu, že máme docela široký hráčský kádr. Hráče jsme prostřídávali, aby si všichni zahráli. V letošním podzimu jsme už porazili mj. druholigovou Vlašim a prvoligové Pardubice. Pokaždé v prodloužení. Pardubice jsme vyřadili i loni, kdy jsme doma vzdorovali i Baníku Ostrava.

Pardubický trenér Radoslav Kováč po nedávném neúspěchu na půdě Velvar netajil velké zklamání…

Nedivím se mu. Každý kouč prvoligového celku je asi rozčarovaný, když prohraje s mužstvem, které nastupuje v soutěži o dvě třídy níž. Přece jen to bolí být v roli favorita vyřazen od týmu třetí ligy. Ale zklamání na straně Pardubic asi vyprchá a už se soustředí jen na první ligu.

Je pro Velvary obrovským lákadlem možnost zabojovat o čtvrtfinále poháru?

Nepřeháním, když řeknu, že samotná šance vystupovat v této fázi poháru je pro klub historickým úspěchem. Můžeme se pokusit o zázrak v podobě toho, že se lze dostat mezi osm nejlepších týmů v Poháru MOL.

Už znáte termín zápasu s Opavou?

Mělo by se hrát v pátek 17. listopadu, kdy je státní svátek. Uvidíme, jaká bude únava po náročné třetiligové podzimní sezoně.

Už jistými účastníky čtvrtfinále MOL Cupu jsou celky Sparta Praha, Dukla Praha, FC Zlín a Slovan Liberec. Ve zbývajících osmifinálových dvojicích se kromě duelu Velvary-Opava střetnou Olomouc-Plzeň, České Budějovice-Jablonec a Hradec Králové-Slavia Praha.

Zdroj: autorský článek