Štiky se v ligovém rybníčku navzájem předhánějí. Díky Julišovi se na třetí místo posunula Olomouc

Přidat na Seznam.cz

Prognózy byly před začátkem letošní fotbalové sezony jasné, o titul si to rozdají pražská „S“ a šlapat na paty by jim měla Plzeň. První část předpovědi se zatím plní, Sparta se Slavií se předhánějí na první pozici. Avšak co se týká Plzně, ta už nejen pravděpodobně nezasáhne do bojů o titul, ale budu mít co dělat, aby se ubránila tvrdým atakům Mladé Boleslavi, Olomouce, Slovácka a Ostravy.

Před víkendovým 16. kolem byla na třetí místě Mladá Boleslav. Jenže její porážka v Liberci a zároveň remíza Plzně v Hradci Králové a vítězství Olomouce v Karviné odsunuly Středočechy až na pátou pozici. Naopak na třetí příčku se vyhoupli Hanáci. A zítra může být zase vše jinak, protože dohrávají své zápasy Slovácko a Ostrava. Zkrátka boj o třetí flek bude velmi napínavý.

Zářijový příchod Juraje Jarábka do Karviné přinesl severomoravskému klubu oživení. Karvinští fotbalisté začali po špatném začátku sezony konečně dávat góly a především získávat body. Jenže v listopadu jakoby kouzlo nového trenéra zmizelo a Karviná si připsala už třetí prohru za sebou. Po Ostravě a Bohemce dnes nastačili Karvinští na Olomouc a doma s ní prohráli 0:2.

Utkání hodně ovlivnila brzká branka, už v 7. minutě se trefil Juliš. Ten samý hráč potvrdil své střelecké kvality i v druhé půli, kdy nahecované domácí hráče z kabiny zpražil ve 46. minutě druhou brankou. „Škoda vstupu do utkání – z nakopnutého balónu jsme zaváhali. Měli jsme pár dobrých protiútoků, hrálo se nahoru dolů. O přestávce musel odstoupit kvůli zranění Čurma a hned v první minutě jsme znovu chybovali a inkasovali. Olomouc si to potom už na těžkém terénu uhrála. Dáváme málo gólů, dnes jsem se málo prosazovali. Čistou šanci jsme si nevypracovali,“ uvedl Jarábek.

Olomouc konečně prolomila dlouho šňůru bez výhry, Hanáci se naposledy radovali z vítězství 7. října. Avšak i ostatní celky bojující o přední příčky (vyjímaje pražská „S“) hodně ztrácely, a proto se Olomouc nadále držela v kontaktu s užší špičkou. „Jsem spokojený s vítězstvím, ale i s nastavení a bojovností toho týmům protože nám to v předchozích zápasech trochu chyběla. Dnes byla touha dovést utkání do vítězného konce jednoznačná. Bylo to z mého pohledu zasloužené vítězství. Mohli jsme rozhodnout i dřív. V prvním poločase jsme měli dvě nebo tři situace na pojištění náskoku. Pak je to vždy otevřená partie,“ podotkl olomoucký kouč Václav Jílek.

Zdroj: sigmafotbal.cz, mfkkarvina.cz