Stephen Curry zazářil. A dokonce s rekordem

Přidat na Seznam.cz

Stephen Curry v noci přepsal historii NBA. Pokořil totiž významný rekord, když se stal historicky nejlepším střelcem trojek v nejlepší basketbalové soutěži na světě. Očekává se, že již brzy dosáhne magické mety.

Hvězda týmu Golden State Warriors patří již delší dobu nezpochybnitelně mezi nejlepší hráče NBA, nyní se navíc velmi výrazně zapsala do historie. Stephen Curry totiž překonal Raye Allena v počtu nastřílených trojek. Podařilo se mu to v Madison Square Garden proti New Yorku Knicks v 7. minutě zápasu. Významný počin ocenila celá soupeřova hala, jak informuje server NBA.

Allen zakončil kariéru s 2973 trojkami na kontě, Curry jich má nyní na kontě 2977. Atakuje tedy magickou hranici 3000 trojek, kterou ještě nikdy nikdo nepokořil. Curryho rekord je o to výjimečnější, že na dosažení Allenova rekordu potřeboval o 511 zápasů méně.

Zatímco Allen na 2973 trojek potřeboval 1300 zápasů, Curry to zvládl za pouhých 789 utkání. Překonání svého rekordu přihlížel Allen přímo v ochozech. Za zmínku stojí také fakt, že Curry má v pokusech o trojky vyšší úspěšnost, proměnil 43,1 % pokusů, zatímco Allen „pouze“ čistých 40 %.

Rozehrávač Golden State Warriors má navíc stále jen 33 let, svůj rekord tedy může posunout do výšin, kterých již nikdy nikdo nedosáhne.

Zdroj: NBA.com