Stane se Jiří Procházka sportovcem roku?

Přidat na Seznam.cz

Tradiční a oblíbená anketa Sportovec roku bude mít brzy své vyhlášení. Pořadatelé zatím uveřejnili nejlepší desítku, z které vzejde letošní vítěz. Letos možná dojde k porušení tradice ve smyslu, že si pro vítězství zpravidla přichází olympijský vítěz či medailista. Klidně se může stát, že na nejvyšším pomyslném stupínku stane bojovník MMA Jiří Procházka.

Jeho největšími konkurenty, přesněji řečeno konkurentkami, by měla být snowbordistka a lyžařka Ester Ledecká (1. místo na OH v paralelním slalomu ve snowboardu) a možná se poprvé v historii stane ta zvláštnost, že vyhraje dvojice. Nelze totiž opomenout úžasný rok dvojice Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková, které v letošním roce ovládly ve čtyřhře tři ze čtyř grandslamových turnajů.

Do nominované desítky se dostaly i dvě stálice a bývalé několikanásobné vítězky této ankety. Rychlobruslařka Martina Sáblíková získala na olympijských hrách v Pekingu bronz. A medaili té samé hodnoty vybojovala na ME loučící se Barbora Špotáková. Ženy v anketě doplňuje biatlonistka Markéta Davidová.

Mezi muži se letos především zaskvěl oštěpař Jakub Vadlejch, který vybojoval světový bronz a evropské stříbro. Ještě cennější medaili získal na MS kajakář Vít Přindiš. Lezec Adam Ondra zvítězil na evropském šampionátu. Oprávněně je v první desítce i hokejista David Pastrňák, který byl vůdčí postavou při zisku bronzu na MS.

Co se týká ankety kolektiv roku, o vítězi se rozhodne mezi trojicí – hokejisté, hokejistky a florbalisté.

Slavnostní vyhlášení proběhne 21. prosince v Praze.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz , isport.cz