Srdcař Simon Deli po konci ve fotbalové Slavii vystřídal už dva kluby

Přidat na Seznam.cz

Simon Deli byl několik let českým fotbalovým publikem jednoduše milován. Fotbalista z Pobřeží slonoviny tu vystřídal hned několik klubů a přes Příbram a České Budějovice se dostal až do Slavie, se kterou si zahrál několik strhujících mačů v evropských pohárech. Diváci ho zbožňovali i díky jeho češtině, se kterou zaválel hned v několika televizních rozhovorech. Nyní ale působí v Turecku, píše Livesport.

V ročníku 2018/2019 se Simon Deli přesunul ze Slavie do belgických Brugg, kde během dvou nadcházejících ročníků sehrál necelých třicet zápasů. Už v roce 2020/2021 se na pár měsíců vrátil zpět do Slavie. Tehdy z toho už takový fotbalový úspěch ale nebyl a Deli se přesunul dál.

Ročník 2021/2022 strávil Simon Deli v nejvyšší turecké fotbalové lize. V týmu Adana Demirsport sehrál celkem 19 zápasů. Následně se ale přesunul ke konkurentovi Istanbulspor, kde v ročníku 2022/2023 odehrál 10 zápasů. V nich neskóroval a obdržel jednu červenou kartu.

V tomto tureckém fotbalovém klubu zůstává zatím i nadále a doufá, že počet jeho startů bude už jen narůstat. Poslední utkání ale sehrál v polovině letošního června.

Zdroj: Livesport