Spolufavorit extraligy se trápí. Zaberou Vítkovice proti Olomouci?

Přidat na Seznam.cz

Při pohledu na tabulku české hokejové extraligy nikoho nepřekvapí první dvě místa (Sparta a Pardubice), ani týmy na chvostu (Plzeň a Kladno) nezpůsobí šok. Ale třetí odzadu Vítkovice jsou lehkým překvapením. Čekalo se, že budou od začátku šlapat na paty výše zmiňovaným favoritům, ale zatím se tým z Ostravy trápí. Během šesti kol si Vítkovičtí připsali jen jednu výhru, dvě porážky v prodloužení či na penalty a tři prohry za nula bodů. V nedělním kole nastoupí proti Olomouci, kterou by měli podle předsezónních prognóz porážet. Ale teď to není vůbec jisté…

V posledním zápase se zdálo, že by si mohly Vítkovice připsat výhru. Po dvou třetinách vedly nad Českými Budějovicemi 1:0, jenže takto hubené skóre nezajišťuje záruku úspěchu. Což se projevilo v posledním dějství, kdy Jihočeši dvěma góly otočily zápas. „Těžký a vyrovnaný zápas. Byl to boj do poslední minuty. Hráli jsme tvrdě a nepříjemně, šli jsme do vedení, ale mrzí mě nevyužité přesilovky a neproměněné obrovské šance ve druhé třetině. Takové musí útočníci formátu, jaké máme, využít. Ve třetí třetině jsme doplatili na špatnou disciplínu. Udělali jsme tři zbytečné fauly a jeden byl potrestán,“ uvedl po utkání vítkovický kouč Miloš Holáň.

Pokud by se Vítkovicím povedlo v neděli Olomouc porazit, mohly by se ve vyrovnané tabulce vyšvihnout o pár míst výše. My už se nedíváme na to, s kým hrajeme. My chceme vyhrát, my potřebujeme tři body a my chceme tři body. Potřebujeme se odrazit od výkonu, který jsme založili na defenzivě v Českých Budějovicích, dodává Holáň.

Ale ani Hanáci zatím neprožívají mnoho radostných pokřiků v šatně, ze šesti utkání vyhráli jen dva. Navíc poslední tři zápasy prohráli, ten páteční se Spartou dokonce 0:5. Myslím si, že od druhé třetiny na nás víc vlétli. Nechci srovnávat jejich kádr s našim, ale my to musíme urvat nějakou urputností a bojovností. Když nemáme souboje, tak nás ty lepší týmy prostě hokejově přejedou,“ pověděl útočník Pavel Musil.

Zdroj: hc-olomouc.cz, hc-vitkovice.cz