Špindlerův Mlýn dnes zažil nejlepší lyžařku všech dob. Krásná Američanka opět zvítězila

Přidat na Seznam.cz

Počasí se naštěstí umoudřilo, minulý týden nasněžilo, přidal se mráz a pořadatelé ve Špindlerově Mlýně si mohli oddechnout. Nic už nebránilo v uskutečnění závodů Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Přesněji ve slalomu žen, což je v posledních letech velmi atraktivní disciplína. A to díky Slovence Petře Vlhové a především Mikaele Shiffrinové z USA. Jejich souboje jsou kořením nejtočivější lyžařské disciplíny, o čemž se mohli fanoušci dnes v Krkonoších přesvědčit.

Velmi sledovaný duel nakonec vyzněl lépe pro Američanku, která se svým 85tým vítězstvím přiblížila k legendárnímu Ingemaru Stenmarkovi, kterých jich dosáhl ve Světových pohárech jen o jeden více. Takže se klidně může stát, že zítra, kdy se opět ve Špindlerově Mlýně jede slalom, může fenomenálního Švéda dohnat. „Snažím se soustředit na něco jiného,“ podotkla Američanka. „Kdybych se soustředila na ta čísla, tak by mě to znervózňovalo. Osmdesáté páté vítězství je třešnička na dortu. A kdy dokážu osmdesáté šesté? Uvidíme. Je tu spousta dalších závodnic, které mohou vyhrát,“ uvedla po závodě Shiffrinová.

Petra Vlhová tentokrát skončila mimo pódiová místa, což jí mrzelo dvojnásobně, protože se za ní ze Slovenska přijely podívat stovky jejích fanoušků. „Jsem dost naštvaná, protože jsem druhé kolo hodně pokazila. Udělala jsem tam nějaké chyby. Od startu do cíle jsem se necítila dobře a zkazila nájezd do roviny, kde bylo třeba získat rychlost. Nelyžovala jsem vůbec dobře,“ konstatovala čtvrtá Vlhová.

A proto i Slovenka bude mít, stejně jako Shiffrinová ohledně vyrovnání rekordu, velkou motivaci na zítřejší závod. Polepšit se bude chtít i česká závodnice Martina Dubovská, která dnes skončila na 21. místě. Nepovedla se jí totiž první jízda a z 28. pozice se jen tak tak dostala do druhého kola, kde už předvedla o hodně solidnější jízdu. „Trochu jsem si tím spravila náladu. Určitě jsem byla ráda, že jsem mohla to druhé kolo absolvovat. Trať ale byla postavená strašně rovně a s tím bojuju,“ řekla Dubovská před televizními kamerami. „Druhá jízda byla lepší a i nasazení v ní bylo jinde. Stále je ale na čem pracovat. Snad mi to dodá do zítra sebevědomí, že jsem v cíli a mám nějaké body. Věřím, že to bude v neděli mnohem lepší,“ doplnila česká závodnice, která se však narodila na Slovensku.

Zdroj: redakce, worldcupspindl.cz, You tube