Speciální zápas Cristiana Ronalda. Dal čtyři góly a zapsal se do historie

Přidat na Seznam.cz

Cristiano Ronaldo zajistil svému týmu vítězství ve čtvrtečním utkání Al Nassr – Al Wehda (4:0). Portugalec vstřelil čtyři góly a zapsal se do historie. Ronaldo se zařadil do úzké skupiny hráčů, kteří v ligových zápasech nastříleli minimálně 500 gólů, informuje zpravodajský deník The Sun a deník Daily Mail.

Cristiano Ronaldo oslavil v neděli 5. února 38. narozeniny. Nejlepší střelec v historii fotbalu si dal krásný dárek. Ve čtvrtek vstřelil svůj 500. gól a zároveň 501. gól v ligovém fotbale ještě v prvním poločase. Ve 21. a 40. minutě se trefil do sítě Al Wehda.

Po přestávce nepolevil. V 51. minutě dal svůj hattrick, když využil pokutový kop. O deset minut později pak svým čtvrtým gólem stanovil skóre zápasu.

Začátek pobytu Portugalce v Saúdské Arábii byl až tak bezproblémový. Je pravda, že během reprezentačního srazu dvakrát překonal brankáře Paris Saint-Germain, ale v prvních dvou vystoupeních v novém týmu už tak efektivní nebyl. Al Nassr utrpěl v semifinále Superpoháru teprve druhou porážku v sezoně. A Portugalec se nedočkal své první trofeje na Blízkém východě.

V předchozím zápase vstřelil svůj první gól v saúdské lize. Díky pokutovému kopu v 93. minutě vyrovnal Al Nassr na 2:2 na hřišti Al Fatehu.

Ronaldo se ve čtvrtek zařadil do úzké skupiny hráčů, kteří v ligovém fotbale nastříleli alespoň 500 gólů. Rekordmanem v tomto ohledu je Pele (604), mezi nejlepšími fotbalisty světa ho dosáhli Romario, Josef Bican a Ferenc Puskás. Brzy by měl uspět i Leo Messi, který má na kontě 490 zásahů.

Zdroj: thesun.co.uk, dailymail.co.uk, redakce