Špatný rozjezd Vítkovic do sezony už má svou „oběť“. Trenér Holáň na vlastní žádost skončil

Přidat na Seznam.cz

Ještě letos na jaře byl hokejový trenér Miloš Holáň vnímán skoro jako „bůh“, co po letech strádání vytáhl Vítkovice mezi naší elitu. Ale stačilo půl roku a tento bývalý reprezentační obránce si balí v Ostravě „bedny od banánů“, protože v klubu končí. Důvodem jsou velmi špatné výsledky, které drží Vítkovice na spodních patrech extraligové tabulky. Když se týmu nedaří, zpravidla samo vedení klubu trenéra vypoklonkuje z jeho místa, tentokrát to ale bylo na žádost samotného Holáně.

Opakuje se tak situace po třetím kole, kdy v Kometě Brno požádal o uvolnění z trenérské funkce Patrik Martinec. A brněnský klub se od té doby rozjel a z nižších pater se dostal do klidnějších vod středu tabulky. Holáň věří, že se to samé podaří i Vítkovicím. „Nebylo to pro mě jednoduché rozhodnutí, ale díky opravdu nadstandardnímu vztahu s majitelem klubu Alešem Pavlíkem jsem se po dlouhém jednání a probírání situace, ve které se teď mužstvo nachází, rozhodl pro odstoupení z funkce. Na Vítkovicích mi vždy záleželo a záleží, ale došel jsem k názoru, že je potřeba toto rozhodnuti udělat. Vítkovice budou navždy klub mého srdce a třeba se někdy v budoucnu naše cesty opět spojí. Přeji Vítkovicím hodně štěstí,“ uvedl Miloš Holaň ke svému odchodu.

Když se trenér sám rozhodne odejít, je to pro všechny elegantnější varianta, než když ho musí vyhodit samotný klub. I z tohoto důvodu budou ve Vítkovicích na Holáně rádi vzpomínat, ale především kvůli výsledkům, kterých s týmem dosáhl. V loňské sezoně skončil ostravský klub třetí, rok předtím se Vítkovice dostaly mezi nejlepší osmičku. „S Milošem Holaněm jsme si podali ruce a rozešli se v maximálně dobrém. Já osobně mu děkuji za ty tři roky, během kterých mužstvo zvedl a posunul až téměř k našemu vysněnému cíli. Speciálně děkuji jemu i jeho kolegovi Radku Philippovi za rekordní a úspěšnou minulou sezonu, která se zapsala do klubové historie. Bohužel takový je hokej a někdy je potřeba udělat i taková rozhodnutí, k jakému jsme společně s Milošem Holaněm dospěli,“ podotkl majitel HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík.

A právě proto, že se obě strany rozcházejí v dobrém, není třeba vyloučeno i pozdější navázání spolupráce. „V mých očích je ale nadále hrdým Vítkovičákem, a proto bylo i mým přáním, abychom se rozešli maximálně korektně a jen v dobrém, abychom třeba někdy v budoucnu mohli zase společně spojit síly s cílem dobývat úspěchy pro vítkovický hokej. Miloši Holaňovi za sebe i za klub děkuji a přeji mu hodně štěstí do další kariéry,“ dodal dále Aleš Pavlík.

Majitel klubu neuvedl, zda se vedení bude snažit přivést nového trenéra, či si postačí s dvojicí Pavel Trnka – Roman Šimíček. Nejspíše rozhodnou nejbližší zápasy. Teď ve středu ale Vítkovice čeká ten nejtěžší možný scénář, zajíždějí k největšímu favoritovi soutěže do Pardubic.

Zdroj: redakce, hc-vitkovice.cz