Spartu čeká zápas pravdy. Prohra v Glasgow by Letenským zkomplikovala postup do play-off

Přidat na Seznam.cz

Fotbalový podzim už pomalu finišuje, co se týká české nejvyšší soutěže. Avšak v evropských pohárech jsme teprve v polovině. Po třech zápasech základních skupin si skvělou pozici pro postup do jarního play-off vytvořili fotbalisté Plzně (devět bodů) a Slavie (6). Komplikovanější je to ale u Sparty, která má na kontě čtyři body a před sebou těžké utkání v Glasgow. „Bude to rozhodně velmi důležitý zápas pro oba týmy, ale také víme, že nás čekají ještě tři zápasy. Takže se samozřejmě pokusíme udělat vše pro to, abychom v Glasgow uhráli dobrý výsledek,“ říká opora letenské zálohy Kaan Karinen před zápasem se skotskými Rangers.

Sparta zatím dokázala porazit kyperský Aris Limassol 3:2, poté prohrála v Seville s Betisem 1:2 a nakonec remizovala doma s Rangers 0:0. Defenzíva tedy v posledním utkání fungovala na jedničku, teď však bude potřeba přidat i v ofenzivní části. „Doufám, že dokážeme být efektivnější v útočné části hry,“ podotýká finský středopolař.

Skotské publikum je známé svou bouřlivou atmosférou. „Pravděpodobně bude zase plný stadion. Takže to bude úžasná atmosféra, ale my jsme na to připraveni,“ snaží se být Karinen nad věcí, což dokládá i skutečnost, že Sparta je ošlehaná těžkými zápasy.

Důležitým faktorem pro úspěšný výsledek bude dobrá fyzická připravenost týmu. Sparta teď díky lize, českému poháru i evropské soutěži jede skoro pořád v režimu čtvrtek – neděle. (a to nemluvě o některých Sparťanech, kteří jsou nominováni do reprezentací). I proto byli hráči rádi za dva dny volna po posledním utkání s Bohemians. „Měli jsme nějakou regeneraci a samozřejmě také tréninky, abychom se připravili na tyhle zápasy. Samozřejmě je to teď hodně hektické vzhledem k plnému programu. Je tam hodně tréninků i zápasů. Takže pak i nějaké dny volna vždycky potěší.“

Zdroj: redakce, sparta.cz