Sparto, třes se! Slavia získala velkou posilu z Chelsea

Přidat na Seznam.cz

Stejně jako v mužském fotbale, i u žen je největší rivalita mezi Spartou a Slavií. Během posledních osmi let je to mezi těmito celky na tituly fifty fifty. V letošní sezoně mají k titulu více našlápnuto ve Slavii, která má na svého rivala náskok pěti bodů. A navíc dnes podepsala smlouvu s reprezentantkou Kateřinou Svitkovou. Sedmadvacetiletá útočnice se do Edenu vrací po čtyřech letech, které strávila v Anglii a to v klubech West Ham United a Chelsea.

Před odchodem do Anglie pomohla Svitková sešívaným ke čtyřem titulům. Celkově za Slavii nastoupila k 177 zápasům, v kterých vstřelila neskutečných 188 gólů. Střelecky se jí daří i v reprezentaci, kde během 35 utkání vsítila 17 branek. Tyto skvělé cifry jí v letech 2015, 2018, 2019 a 2020 vynesly titul Fotbalistky roku.

Ne vždy to ale v její kariéře bylo růžové. Během angažmá v Anglii prodělala několik operací kolene. Přesto se jí v ženské Premier League povedlo vsítit pět branek, vybojovat anglický ligový titul a pozvednout pohár za vítězství v FA Cupu. Ve Slavii věří, že i v Edenu bude Svitková pozvedávat nad hlavu mistrovské poháry. „S Kateřinou přichází nejen talent, ale i zkušenosti z jednoho z nejlepších fotbalových klubů na světě. Věříme, že se stane vzorem i pro naše mladé hráčky, které sní o podobné kariéře,“ říká Daniel Konrád, člen představenstva Slavie Praha pro slávistický web. „Klubové ambice jsou jasné – chceme vyhrávat a dosahovat vynikajících výsledků na všech frontách,“ dodává Konrád.

Slávistky vstoupí do jarní části ligové sezony 9. března, kdy zavítají na liberecký stadion. „Já jsem se vždycky chtěla vrátit do Slavie, vím, že to je můj domov a zažila jsem tady neskutečné chvíle, ať už štěstí, tak i samozřejmě smutku, a to všechno do toho fotbalu patří. Ať se sem kdykoliv vracím, tak se mi to všechno vybaví a doufám, že navážu na to, kde jsem skončila,“ podotýká Svitková. „Myslím si, že určitě budou očekávání velká, nejen z mé strany, samozřejmě na to budu chtít navázat a budu chtít zúročit ty zkušenosti, které jsem získala v zahraničí a doufám, že ukážu, že jsem se posunula a hlavně samozřejmě doufám, že zdraví vydrží, že to bude všechno v pohodě,“ dodala rodačka z Plzně.