Spartě se zalíbilo v severských zemích. I další posila je ze Skandinávie

Přidat na Seznam.cz

Pryč jsou doby, kdy do českých fotbalových klubů přicházeli jen Afričané či Slováci. V poslední letech totiž angažují české kluby i hráče ze severu. A především je toto obvyklé u pražské Sparty. Po švédském záložníkovi Mobergu Karlssonovi, trenérovi Brianu Priskovi a obránci Asgeru Sörensenovi (oba z Dánska) a norském bekovi Casperu Højerovi se nyní chystá na Letnou zástupce čtvrté skandinávské země – Fin Kaan Kairinen.

Rodák z městečka Kaarina přichází z norského Lilleströmu, kde působil bez jednoho měsíce poslední dva roky. Ale ještě předtím hrál tento záložník za dánský Midtjylland, který v té době trénoval Priske. I proto ho má současný trenér Sparty dobře zmapovaného a ví, co od něj může čekat. Kairinen patřil k talentům finského fotbalu, prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry. Ale za áčko má zatím jediný zářez, když v roce 2019 nastoupil v přátelském utkání proti Švédsku.

Sparta však má prý vyhlédnuté i další případné posily. Mluví se o australském reprezentantovi Aweru Mabilovi a Dmitriji Kamenovičovi ze Srbska. Prvně jmenovaný se dokonce účastnil včera skončeného světového šampionátu.

Sparta Praha už má za sebou i první přípravné utkání, Žilinu porazila 3:1. „Bylo to dobré utkání. Pro nás bylo zejména důležité, aby hráči před vánoční přestávkou zažili zápasovou zátěž. Už 16 dní trénujeme, máme za sebou fyzické testy, trénovali jsme i tady (na Strahově) na umělce. Bylo fajn vidět kluky zase hrát. Jsem docela spokojený s výkonem a nasazením kluků a tím, že jsme dali pěkné góly,“ řekl Priske novinářům.

Zdroj: sport.aktualne.cz, efotbal.cz