Spartaňské stíhání Pardubic nezastavil ani Jágr. Pražané ztrácí na Východočechy už jen pět bodů

Přidat na Seznam.cz

Mnoho hokejových expertů tipovalo před letošní sezonou, že by se ve finále české extraligy mohly střetnout Pardubice se Spartou. Pohled na tabulku po 29 kolech napovídá, že tyto prognózy se zatím plní. I když samozřejmě následné play-off je svým způsobem jiná soutěž, kde se může stát cokoliv, vypadá to, že zmiňované celky jsou natolik silné, že by mohlo opravdu dojít k toužebnému finále.

Pardubice jsou v současných dnech ve Švýcarsku na Spengler Cupu a Sparta toho může využít k jejich přeskočení v tabulce. Východočechy čeká další extraligový zápas až 5. ledna, to Pražané do té doby odehrají tři utkání. V tuto chvíli ztrácí Sparta na tým z města perníku pět bodů, takže se klidně může stát, že do nového roku vstoupí jako lídr extraligy. I když budou mít Pardubice logicky zápasy k dobru, pro Sparťany by to mohla být velká psychická výhoda, pokud by se jim povedlo svého velkého rivala přeskočit.

Spartu budou nyní čekat zápasy s týmy z druhé půlky tabulky. A třeba na tyto celky zná recept, jak si to dnes mohl pražský tým vyzkoušet na Kladnu, které je též v dolní polovině naší nejvyšší soutěže. Doma si s Jágrovým týmem Sparta poradila poměrem 5:3.

Výsledek sice na první pohled nevypadá jednoznačně, avšak Sparta za stavu 5:1 přestala zbytečně hrát a dala kladenským hráčům možnost ještě utkání zdramatizovat. „Myslím, že jsme měli zápas pod kontrolou. Vedli jsme 4:0, ale pak jsme udělali chybu na modré čáře, ztratili puk a Kladno toho dokázalo využít. Chvilku potom jsme po našem gólu dostali na 2:5 a začali bláznit, protože jsme dostali další gól. Na střídačce jsme si něco řekli a nakonec to ustáli. Ale dvě třetiny máme zápas pod kontrolou a sami si ho zkomplikujeme svými chybami,“ uvedl kapitán Sparty Michal Řepík.

Zatímco Sparta si mohla připsat pátou výhru v řadě, v Kladně si naopak zapsali pátou porážku za sebou…

V začátku druhé třetiny máme šanci z útoku dva na jednoho, místo toho nám z protiútoku dají na 2:0. Střídání na to, obdržíme další gól, tam se za mě ten zápas hodně lámal,připomněl kladenský kouč Otakar Vejvoda rozhodující okamžiky zápasu. Cítili jsme se tam stresovaní a chtěli jsme se nutit do útoku a Sparta jela snad šestkrát dva na jednoho, což s tím nelze vyhrát zápas, speciálně proti Spartě. Ve třetí třetině jsme se s tím snažili něco udělat. Byla škoda při powerplay bez brankáře, kde ještě přišli nějaké šance, nicméně je obtížné vyhrát zápas, když se soupeř dostane do tolika situací dva na jednoho.

Branky a nahrávky: 19. Sobotka (Kempný, Řepík), 25. P. Kousal (Řepík, Krejčík), 26. Chlapík (Forman), 36. Sobotka (Kestner, Kempný), 47. Krejčík (Forman, Chlapík) – 47. M. Procházka (Ticháček), 48. Kusý (Hejda, Klepiš), 49. Smoleňák (M. Procházka).

Zdroj: hcsparta.cz , rytirikladno.cz