Sparťanská křídla budou létat na Letné i v dalších sezonách

Přidat na Seznam.cz

Pod trenérem Brianem Priskem hraje pražská Sparta v rozestavení 3-4-3. Což znamená, že je v ofenzívě hodně závislá na kvalitní hře křídel. A na těchto postech má pražský fotbalový klub opravdu velkou kvalitu, a proto jsou letenští fanoušci jistě nadšeni, že po Lukáši Haraslínovi se Sparta dohodla i s Veljkou Birmančevićem na dalším působení. Srbský záložník přišel vloni v létě na hostování z Toulouse. Dnes ale vedení klubu dotáhlo Birmančevićův přestup z francouzského klubu a nabídlo mu víceletý kontrakt.

Prvních šest měsíců bylo opravdu skvělých. Jsem moc rád, že tady můžu pokračovat a budu bojovat za Spartu i dál. Rozhodování bylo jednoduché, o žádných jiných variantách jsem ani nepřemýšlel. Teď už jsem stoprocentním sparťanem,“ uvedl odchovanec Partizánu Bělehrad.

Pro 99 % sparťanských, ale i celkově českých fanoušků, byl tento srbský záložník v létě velkou neznámou. Během půl roku však ukázal, jak dobrý má Sparta skauting. Birmančević zatím naskočil do 32 zápasů, v kterých si připsal 11 gólů a dalších 10 asistencí. „Nacházíme se v úžasném období. Vyhráváme a bojujeme o titul, národní pohár i o ten evropský. Musíme si to užívat, protože mnoho hráčů tyto pocity nezažije za celou svou kariéru,“ řekl po podpisu 26letý křídelník.

Sparta to má opravdu v této sezoně velmi dobře rozjeté. V lize má čtyřbodový náskok na svého odvěkého rivala ze Slavie, v českém poháru je už mezi posledními čtyřmi týmy a jako bonbónek ji nyní čeká osmifinálový dvojzápas s Liverpoolem. „Střetneme se s opravdu velkým soupeřem. Půjde o jeden z největších zápasů, které Sparta v poslední době odehrála. Těšíme se, jak na domácí duel před vyprodanou Letnou, tak na souboj na Anfieldu,“ uvedla další zahraniční opora Sparty Asger Sørensen.

Zdroj: redakce, sparta.cz