Sparťané udělali českému hokeji skvělou reklamu, ze Švýcarska si vezou finálovou účast

Přidat na Seznam.cz

Už se zdálo, že i tentokrát bude mít Sparta štěstí, ale to už by asi čeští hokejoví fanoušci chtěli moc. Poté co dokázali Sparťané v semifinále otočit nepříznivé skóre se švédským Örebro (z 0:3 na 4:3) a finálový duel se švýcarským Ambri dvakrát srovnávali, v následných nájezdech už jim štěstěna nebyla nakloněna a odjíždí tak domů ze Spengler cupu s druhým místem.

Bylo by však nevhodné hovořit o dobrých výsledcích Sparty v semifinále a finále jen z hlediska štěsteny. Pražané si finálovou účast a následné rozhodující nájezdy zasloužili skvělou hrou, kterou předváděli už v základní skupině, kdy porazili Kanadu 3:2 a Davos dokonce 9:2!

Finálová sestava Sparty: Kovář – Krutil, Kempný, Jandus (A), Mikliš, Tomek, Moravčík, Böhm – Řepík (C), Sobotka (A), Forman – Tomášek, Horák, E. Thorell – Safin, D. Vitouch, Buchtele – Dvořáček, G. Thorell, Konečný – Přibyl.

„Turnaj se nám povedl. Kdyby nám to před turnajem někdo řekl, určitě bychom finále brali. Škoda, že se nám zase nepovedly nájezdy, které jsou trošku loterie. Byli v nich lepší, ale doufám, že si výkony ze Spengleru přeneseme do extraligy a finále vyhrajeme u nás,“ uvedl po finálovém utkání pro klubový web kapitán Michal Řepík a dodal: „Odehráli jsme těžké zápasy proti jiným soupeřům. Vyšlo to hezky, že jsme hráli proti týmům ze tří různých zemí. V semifinále jsme skvěle otočili zápas proti Örebu, což ukázalo charakter týmu.“

Sparta tak byla blízko tomu navázat na čtyřicet let starý úspěch Dukly Jihlava. Samotná Sparta dokázala na Spengler cupu vyhrát v letech 1962 a 1963. Před devatenácti lety byla též ve finále.

Zdroj: hcsparta.cz, sport.ceskatelevize.cz