Sparta získala posilu z Austrálie, Slavia si dojela pro nového hráče jen kousek za Prahu

Přidat na Seznam.cz

Pražská „S“ v žádném případě v přestupovém období nezahálí a mohutně posilují své kádry. Shodou okolnosti oba pražské kluby dnes představily nové posily. Do Sparty přichází ze španělského Cádizu australský reprezentant Awel Mabil a Slavia získala Davida Pecha z Mladé Boleslavi. Zatímco prvně jmenovaný je už zkušený 27letý záložník, středopolař Pech je českou hvězdičkou, která by se měla teprve rozzářit.

„Jsem strašně šťastný, že o mě Slavia, tak velký klub, projevila zájem. Doufám, že mi její herní styl bude sedět. Jsem vytrvalostně i fyzicky vybavený hráč, na tom si Slavia zakládá. Moc se těším na fanoušky i staré známé z Boleslavi, snad mi pomůžou se co nejrychleji zabudovat do kabiny,“ uvedl David Pech, který se Slavii upsal na dlouhých pět let, což je v dnešní době velmi nezvyklé. Zároveň to ale dává tušit, že Slavia s ním má velké plány a věří, že se jednou stane tahounem vršovického týmu. „Jsem rád, že to dopadlo, protože je to hráč nastupující generace, který má před sebou velkou perspektivu a na svůj věk spoustu zkušeností. Dokáže být důrazný i produktivní. Jeho největší přednost je velký akční rádius a fotbalovost,“ podotýká trenér „sešívaných“ Jindřich Trpišovský.

Zatímco Pech nastupuje zatím jen v mládežnických výběrech, Mabil už má na kontě 31 zápasů v dospělé reprezentaci. Na posledním světovém šampionátu nastoupil dvakrát jako střídající hráč. Pro Spartu se rozhodl i z toho důvodu, že se dobře zná s trenérem Brianem Priskem z angažmá v dánském Midtyjllandu. „Pod trenérem Priskem jsem hrál svůj nejlepší fotbal. Známe se opravdu dobře. Je to ambiciózní chlapík, takže máme tyhle ambice společné. A dokázat to tady bude naším cílem,“ uvedl pro sparťanský web Mabil, který je rodákem z Keni.

„Awer je ofenzivní křídlo, pracovitý hráč, který umí přejít přes protihráče v souboji jeden na jednoho. Má zkušenosti z mezinárodních zápasů, které odehrál jak v dresu národního týmu Austrálie, tak v soutěžích UEFA,“ řekl sparťanský sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Mabil je už čtvrtou sparťanskou posilou v zimním přestupovém období a znovu je to cizinec. Předtím už na Letnou přišli Fin Kaan Kairinen, Albánec Qazim Laci a Srb Dmitrij Kamenovič.

Zdroj: sparta.cz, slavia.cz