Sparta vstoupila do jarních odvet s rozpaky. Má na titul?

Přidat na Seznam.cz

Když sparťanští fotbalisté nastupovali do utkání v Olomouci, už věděli, že Plzeň doma proti Hradci Králové nezískala ani bod. V tu chvíli možná měli v hlavách: Když vyhrajeme na Hané, budeme ztrácet na Západočechy jen čtyři body. Možná i toto vědomí je svazovalo. Z Olomouce si nakonec odvezli jen bod.

Přitom stejně jako Plzeň začali Sparťané výborně. Už v 10. minutě vedli 1:0 zásluhou Čvančary, pro kterého to byl už šestý zásah do černého a upevnil si tak svou pozici nejlepšího střelce v týmu (Druhý Kuchta má jen čtyři góly). Jenže nakonec pro tohoto hráče neskončilo toto utkání šťastně. Nejenom, že Sparta nevyhrála, ale ještě navíc byl Čvančara v 58. minutě odnesen na nosítkách po souboji s Vraštilem, který na něj spadl. Podle prvních prognóz má mít 22letý útočník lehký otřes mozku. „Krátkodobě upadl i do bezvědomí,“ podotkl k nepříjemnému momentu Ondřej Kasík, ředitel komunikace Sparty.

V tu chvíli ale už Sparta hrála s Olomoucí 1:1, protože v nastavení první půle vyrovnal Navrátil. Tento výsledek se nakonec nezměnil. Oba týmy odcházeli ze hřiště s rozpaky. „Z mého pohledu je bod zasloužený. Byť jsem si vědom toho, že Sparta mohla v závěru utkání rozhodnout, přesto ve mně převládá pocit, že jsme byli o kousek lepším týmem. Důvod, proč jsme nevyhráli, byla naše finální fáze a svým způsobem i efektivita,“ uvedl olomoucký kouč Václav Jílek.

Pro Spartu je remíza velké nalomení sebedůvěry, s kterou vstupovala do jarních ( v lednu?) odvet. „Nedokázali jsme přepnout na to, jak jsme chtěli hrát. Bohužel se nám to nepovedlo. Klobouk dolů před Olomoucí. Dělalo nám problém přečíslení mezi stopery a mezi námi střeďáky. Měli hodně druhých míčů a víc ze hry. Hlavně já i Sáďa (Sadílek) jsme to měli víc vykrývat. To se nám nepovedlo,“ podotkl zklamaný kapitán Ladislav Krejčí.

Je pravděpodobné, že pro příští utkání (doma s Mladou Boleslaví) už do základu nastoupí některá ze zimních posil jako Fin Kairinen, Albánec Laci, Australan Mabil či Srb Kamenovič. Poslední dva jmenovaní naskočili na Hané alespoň jako střídající hráči. Do té doby ale budou Sparťané ještě netrpělivě sledovat, jak se dnes bude dařit Slávii, která v případě výhry nad Jabloncem uteče Spartě už na sedm bodů…

Zdroj: redakce, sparta.cz