Sparta v lize poprvé ztratila body. Remízu v Teplicích jsme nechtěli, přiznal trenér Brian Priske

Přidat na Seznam.cz

Fotbalisté pražské Sparty ztratili v nejvyšší soutěži první body. A to v pátém kole na zaplněném stadionu v Teplicích po remíze 1:1. Přitom Pražané vedli, ale po vyloučení kapitána Ladislava Krejčího těsný náskok neudrželi a inkasovali vyrovnávací gól.

Snímek je ze zápasu Teplice-Sparta v sobotu 19. srpna.

Trenér Sparty Brian Priske nemohl být samozřejmě spokojen, což vyplynulo i z jeho hodnocení pro média. Jak viděl duel na teplických Stínadlech?

„Takový výsledek ani výkon jsme nechtěli. Ani při rovnocenném počtu hráčů na hřišti jsme nehráli dobře. Nezačali jsme nejlépe, pak jsme se trochu přizpůsobili. Pár věcí se změnilo, měli jsme několik dobrých střel a zaslouženě jsme dali gól,“ líčil Priske po zápase.

Červená karta nám druhý poločas ztížila, pak už záleží na bránění celého týmu a využití těch několika málo příležitostí v útoku. Bohužel jsme ale inkasovali pozdní gól ze standardní situace,“ analyzoval sparťanský kouč.

V součtu s předchozím vyřazením z předkola Ligy mistrů od dánského FC Kodaň to byl druhý nezdar Sparty během pěti dní.

Teplický trenér Zdenko Frťala přijal remízu s mistrem s nadhledem.

I když jsme hráli celý druhý poločas v početní výhodě, musíme být pokorní vzhledem k soupeři, proti kterému jsme nastoupili. Bod nám určitě není málo a jak se říká, určitě ho bereme. Před utkáním bychom remízu brali, takže jsme cíl splnili,“ uvažoval Frťala.

V dresu Teplic si odbyl premiéru záložník Petr Hronek, který přišel před pár dny na hostování z pražské Slavie. V ní působil jen sedm měsíců po svém zimním příchodu z Bohemians Praha 1905. Teplice jsou tak pro něj třetím působištěm v krátké době, což je skutečnost, která už ale patří k ligovému fotbalu.

Zdroj: autorský článek