Sparta to myslí s titulem vážně. Získala posilu z italské ligy

Přidat na Seznam.cz

Sparta Praha sice ztrácí po podzimní části naší nejvyšší fotbalové ligy na vedoucí Plzeň sedm bodů, to však neznamená, že by stále nemyslela na titul. Důkazem toho je příchod zajímavé posily do obrany. Z římského Lazia míří do Prahy na hostování Dmitrij Kamenovič. Tento 22letý srbský stoper hrál před odchodem do Itálie v klubu Čukarički, za který nastoupil k 50 ligovým zápasům a vstřelil dva góly. Navíc patří mezi srbské naděje, protože hrával i mládežnických reprezentacích.

„Fyzické dispozice, variace přihrávek, důraz a síla ve vzduchu. To jsou atributy, které Dimitrije zdobí a díky kterým rozšiřuje naše obranné řady. Je stále mladý, a má tak velký potenciál se zlepšovat a rozvíjet,“ uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

V letošním zimním přestupovém období se Sparta zaměřuje zatím výhradně na zahraniční posily. Dosud získala dva záložníky, Fina Kaane Kairinena a Qazima Laciho z Albánie. „Je jiným typem záložníka, než v týmu máme. Je zvyklý na fyzicky náročné zápasy ze dvou nejvyšších francouzských soutěží. Je technicky vybavený, dokáže měnit tempo hry, zrychlovat ji a i z hloubky pole se dostat do soupeřova vápna,“ řekl k druhému jmenovanému Rosický.

Je možné, že Sparta s posilováním kádru ze zahraničních klubů nekončí. Pořád mají představitelé Sparty v hlavě jména Australana Awera Mabila z Cádizu, účastníka letošního mistrovství světa v Kataru.

Zdroj: sparta.cz , sport.aktualne.cz