Sparta si lehce poradila s Teplicemi a už dýchá na záda Plzni

Přidat na Seznam.cz

Před začátkem jarních odvet první české fotbalové ligy se experti shodovali na tom, že o titul si to rozdají Plzeň a Slavia. Spartu vnímali jako tým, který v pohodě uhájí podzimní třetí místo, ale výše by to Letenským vyjít nemělo. Vypadá to ale, že tyto prognózy se začínají trochu bortit. Sparťané totiž až na úvodní jarní remízu s Olomoucí následujících pět zápasů vyhráli. Naopak Plzeň z 18 možných bodů jich ztratila plných osm. Není proto divu, že po 22. kole už ztrácí Sparta na Západočechy pouhý bod.

Olomouc dnes přijela do Plzně s titulem jednoznačného remízového krále jara. Během dosavadních pěti kol se pětkrát Sigma dělila se soupeřem o body. Čekalo se, že v západočeské metropoli tato série skončí. Ale nestalo se tak, Hanáci si ze západu Čech vezou cenný bod, který je nadále drží v boji o čtvrtou příčku zaručující evropské poháry. Olomouc sice od 63. minuty prohrávala (Bucha), ale za šest minut už díky Chytilovi byl opět stav srovnaný, což se už do konce zápasu nezměnilo.

„Měli jsme vyhrát. Byli jsme lepší, hlavně ve druhé půli jsme měli velký tlak a několik tutovek… Dali jsme dvě tyčky, Matěj Vydra šel sám na bránu a byly tam i další závary. Naše efektivita teď není taková, jakou bychom si představovali. Je to nepříjemné, v jarní části nás trápí koncovka,“ řekl po utkání plzeňský kouč Michal Bílek.

To Sparta doma nezaváhala. Její soupeř je nejhorším týmem jara, Teplice získaly během pěti kol pouhý bod (!) a to ještě nečekaně doma se Slavií… Ale dnes na Letné neměli Severočeši žádnou šanci. Sparta zadělala na výhru během prvních třiceti minut díky brankám Kuchty a Čvančary. Definitivně srazil na kolena hosty hlavičkou Sörensen. Sparta pak ještě přidala čtvrtou branku (podruhé Kuchta). Teplice už dokázaly výsledek jen kosmeticky upravit na 4:1 (Senegalec Sy).

Zatímco tedy na straně Sparty zavládlo nadšení, u Teplic došlo k radikálnímu řezu. Trenér Jiří Jarošík byl odvolán… „Jiřímu Jarošíkovi jednoznačně patří poděkování za to, co s týmem dokázal, jenže úvod jara se mužstvu hrubě nevydařil výsledkově ani herně a naším prvořadým úkolem je nyní nastartovat tým před sérií důležitých zápasů, které nás čekají,“ říká ředitel klubu Rudolf Řepka pro teplický klubový web.

Zdroj: redakce, fkteplice.cz, fcviktoria.cz