Sparta se snaží do play-off vyšperkovat kádr. Mladá Boleslav jí pustila nejproduktivnějšího hráče

Přidat na Seznam.cz

Nejenom Dynamo Pardubice, ale i pražská Sparta se snaží vyšperkovat svůj tým před koncem základní části hokejové extraligy, tak aby byla ideálně připravena na play-off. Z Mladé Boleslavi si vybrala zkušeného útočníka Pavla Kousala. Opačným směrem poputují forvardi Daniel Přibyl a David Dvořáček.

Pavel Kousal už má na kontě 12 reprezentačních startů. Naposledy se v nároďáku představil na listopadovém Karlaja cupu. Jde tak o velké posílení sparťanského kádru a bude zajímavé sledovat, do jaké řady ho trenér Miloslav Hořava postaví. „S Pavlem jsme domluvili na setrvání ve Spartě do konce této a na další dvě sezony. Ve čtyřiadvaceti letech má ty nejlepší hokejové roky před sebou. Už teď dokáže být týmovým lídrem a být velice produktivní, uvedl sportovní manažer Jaroslav Hlinka pro klubový web.

Kousal vnímá sparťanské angažmá jako další významný krok ve své kariéře. „Rozhodoval jsem se dlouho, ale doufám, že mě Sparta posune. Nechci říkat všechny důvody, proč jsem se tak rozhodl, ale jsem hrozně rád, že tady můžu hrát. Doufám, že v Boleslavi nebudou naštvaní a tady mě budou mít fanoušci rádi. Moc se sem těším,“ řekl čtenářům sparťanského webu. Při rozhodování, zda jít do Sparty, rozhodla i přítomnost trenéra Hořavy. Za mě je to jeden z nejlepších trenérů. Kdybyste se zeptali kohokoliv, koho trénoval, řekne vám to stejné. Jsem rád, že je tu zrovna on,“ dodal odchovanec Jihlavy, který si i rok zahrál americkou juniorskou WHL.

Zatímco Sparta má ty nejvyšší ambice, Mladá Boleslav se začíná obávat o svou příslušnost v extralize. A proto věří, že jí noví hráči nakopnou. „Dlouhodobě máme problémy na centru. Potřebovali jsme nutně nějakého přivést a pokud to měl být zároveň kvalitní centr, museli jsme něco obětovat,“ vysvětluje sportovní ředitel Martin Ševc nečekaný odchod nejproduktivnějšího hráče týmu Kousala. U obou počítáme s tím, že nám pomůžou především s ofenzivní hrou, uvedl Ševc k oběma příchozím hráčům.

V Mladé Boleslavi tak svým způsobem nezůstává na kameni kámen. Včera byl propuštěn trenér Ladislav Čihák (jméno nového kouče zatím nebylo oznámeno) a dnes Boleslav pustila ke konkurentovi nejproduktivnějšího hráče. Až konec sezony ale ukáže, zda to byly správné volby…

Zdroj: bkboleslav.cz, hcsparta.cz