Sparta sází na severskou školu. Po švédských bratrech přichází do Prahy dvoumetrový Fin

Přidat na Seznam.cz

Stejně jako Pardubice, ani Sparta Praha nezahálí v posilování kádru před pomalu se blížícím play-off. Dnes Pražané představili novou posilu, kterou v žádném případě nebude možné na ledě přehlédnout. Finský útočník Olavi Vauhkonen totiž měří dva metry a k tomu váží 110 kg. „Je to hráč, kterého je opravdu těžké dostat z předbrankového prostoru. Má parametry, které budí respekt, dokáže se soupeřům dostat pod kůži. Aspekty, které se do play off jednoznačně hodí,“ představuje novou posilu sportovní manažer Sparty Jaroslav Hlinka.

Vauhkonen, který naposledy působil v klubu SaiPa Lappeenranta, podepsal kontrakt do konce stávající sezony. „Hodně využívám své tělo, jsem vysoký, takže se nebojím přitvrdit. Rád hraju ofenzivní hokej, ale tvrdé práce vzadu se rozhodně neštítím,potvrzuje Hlinkova slova sám Vauhkonen, pro kterého je to v této sezoně už druhé zahraniční angažmá. Nedávno si totiž vyzkoušel švýcarský hokej v klubu Chaux-de-Fonds.

Zatímco Saipa hraje o záchranu, Sparta má naopak ty nejvyšší ambice. „Vždy se hraje lépe, když jste mezi prvními. Hodně se těším na play off, Sparta má skvělý tým a má velkou šanci udělat úspěch. Udělám maximum, abych k tomu pomohl,“ říká odhodlaně 34letý forvard, který má mimochodem na svém kontě pět stovek utkání ve finské lize. Kromě Saipy hrál i v Jokeritu, Lukko Raumě, Sportu či Tappaře.

Velkou výhodou pro Vauhkonena je ta skutečnost, že s dvěma Sparťany Martinem Moravčíkem a Adamem Poláškem hrál právě ve Finsku, přesněji v Tappaře. „Jsem ale rád, že nejdu do úplně cizího prostředí, vždy je fajn, když v týmu někoho znáte. Celý proces začleňování je jednodušší a příjemnější,“ dodává bývalý účastník MS do 18 let.

Zdroj: hcsparta.cz , sport.aktualne.cz