Sparta představila čtvrtou posilu. Z Liberce přichází nigerijský útočník

Přidat na Seznam.cz

Tomáš Čvančara při odchodu do Mönchengladbachu ani nestačil za sebou na Letné zavřít dveře a už jimi procházela nová sparťanská posila. Z Liberce získal letenský klub třiadvacetiletého nigerijského útočníka Victora Olatunjiho. „Přestupuje k nám hráč se zajímavými fyzickými a rychlostními parametry. Jedná se typologicky o útočníka, kterého v kádru aktuálně nemáme,“ říká na adresu nigerijského fotbalisty sportovní ředitel AC Sparta Praha Tomáš Rosický.

Je pravda, že vedle ofenzivně laděných „střízlíků“ Kuchty, Haraslína, Peška, Daňka, Mincheva či Ševčíka se Olatunji bude svou výškou a silnější muskulaturou vyjímat. „Victor má potenciál se v našem prostředí nadále rozvíjet, i to je klíčový důvod, proč ho přivádíme,“ doplňuje Rosický.

Své kvality progázal Nigerijec na jaře v Liberci, kde během 18 zápasů vsítil osm branek. Před příchodem na sever Čech působil Olatunji v Interu Bratislava, Podbrezové, rakouském Mattersburu a v kyperských klubech Alki Oroklini a Larnaky.

V Liberci nedělali nigerijskému forvardovi žádné potíže, když chtěl přestoupit do Prahy. „Náš klub se dlouhodobě zaměřuje na rozvoj talentovaných hráčů, kteří se pak mohou ve své kariéře posunout dál. Stejně tak to bylo v případě Victora, který se u nás během minulé sezony dokázal vypracovat a upozornit na sebe kvalitními výkony. Nabídka z mistrovské Sparty byla pro hráče i klub atraktivní, proto jsme se rozhodli ji akceptovat a umožnit Victorovi další posun,“ říká prezident FC Slovan Liberec Zbyněk Štiller a sympaticky dodává: „Chtěli bychom mu touto cestou zároveň poděkovat za jeho góly a výkony v libereckém dresu a popřát hodně štěstí v další kariéře.“

Olatunji tak je po záložníkovi Michalu Ševčíkovi (přišel z Brna), brankáři Jakubu Surovčíkovi (Jablonec) a středopolaři Birko Birmačenvičovi už čtvrtou posilou Sparty během letního přestupového období.

Zdroj: redakce, sparta.cz , fcslovanliberec.cz