Sparta potřetí vyhrála. Návrat Hořavy byl dobrý tah

Přidat na Seznam.cz

Tři zápasy = devět bodů. Tato rovnice je přisuzována sparťanskému „matematikovi“ na lavičce Miloslavu Hořavovi. Tento bývalý skvělý obránce se už potřetí v posledních sezonách vrátil do Sparty, aby jí pomohl z velké krize, do které se pod vedením nového trenéra Pavla Patery dostala. A zatím se mu to daří a Sparta už je na osmém místě.

Je pravda, že Sparťané porazili nevýrazné Karlovy Vary, trápící se Liberec a předposlední Kladno, ale pro hokejisty hrající domácí zápasy v O2 aréně bylo důležité nabrat body před těžšími zápasy. Už teď v úterý čeká Spartu obhájce titulu Třinec.

Výhry však nelze přisuzovat pouze Hořavovi, ale svou zásluhu především na posledním vítězství má i druhý nový kouč Hans Wallson. „Základem je co nejvíce hrát s pukem. Když máte puk, řídíte hru a tempo. Musíte také hrát tvrdě, hodně bruslit a napadat. Musíme najít správný balanc mezi tvrdostí a šikovností na puku. Když nemáte puk, musíte se za ním začít honit a je jednoduché ztratit strukturu, ale když jej máte, můžete k tomu dohnat soupeře a řídit hru,“ prozradil švédský kouč svou filozofii. A jeho noví svěřenci se tím v dnešním utkání s Klanem (5:1) řídili.

Vypadá to, že příchod skandinávského kouče má dobrý vliv i na dva švédské bratry ve sparťanském dresu, jak Erik, tak Gustav Thorellovi v dnešním zápase bodovali. Zatímco Erik dal první gól Sparty a načal tak kladenský tým, Gustav jej pak dorazil třetí brankou, když se Kladno snažilo nadechnout. „Věřím, že se nám bude dařit. Máme za sebou špatnou sérii zápasů, ale v poslední době šly výkony nahoru a jsou stále lepší a lepší. Potřebujeme nastartovat nějakou šňůru a udržet se nahoře. Čekají nás samé těžké zápasy. Každý bod je důležitý, musíme být připravení a makat dál na to sto procent,“ uvedl Gustav pro klubový web a dodal: „Je super, že se brácha taky konečně trefil. V sezoně má sice více gólů než já, ale už potřeboval, aby mu gól padl znovu. Jsem rád, že nám zápas vyšel společně, a že se máme od čeho odrazit směrem do příštích utkání. Ani si nepamatuju, jestli se nám to někdy povedlo, když jsme před lety hráli spolu ve Švédsku.“

Následné zápasy tak ukáží, zda švédské kapky zaberou na zotavující se Spartu.

Zdroj: hcsparta.cz , isport.blesk.cz