Sparta pokračuje v posilování týmu. Ze Švédska získala vítěze Ligy mistrů

Přidat na Seznam.cz

V posledních letech se hokejová Sparta řadí mezi velké favority na extraligový titul. Ale zatím se jí nedaří dosáhnout vrcholu. Ve Spartě ale věří, že v příští sezoně už to vyjde. Její víra je podpořena příchodem zajímavých jmen. Minulý týden podepsal smlouvu reprezentační útočník Filip Chlapík a dnes Sparta oznámila, že v jejím dresu bude nastupovat další reprezentant, obránce Vojtěch Mozík.

„Vojta Mozík je velice kvalitní bek, hrál spoustu let v prestižních evropských soutěžích, to hovoří za vše. Ještě více zpevní naši defenzivu,“ řekl šéf sportovního úseku Sparty Tomáš Divíšek.

Tak si to pojďme zrekapitulovat, kde všude rodák z Prahy působil. Do extraligového kolotoče naskočil ve dvaceti letech v Mladé Boleslavi, odkud se přemístil do Plzně, s kterou získal mistrovský titul. Poté se rozhodl vyzkoušet štěstí v NHL. Za New Yersey si však během dvou let zahrál jen v sedmi zápasech, většinu času strávil na farmě. I proto se vrátil do Evropy, kde střídavě působil v ruské KHL a ve Švédsku – Víťaz, Färjestad, Kunlun, Vladivostok a Rögle. S posledním jmenovaným týmem dokonce vyhrál Ligu mistrů.

Nyní je však 30letý obránce po osmi letech doma. „Bydlíme tady už poslední tři roky, sice pouze přes léto, protože v sezoně jsme žili v zahraničí. Mám tady rodinu, takže to opravdu hrálo velkou roli,“ uvedl Mozík. „Určitě by bylo fajn po letech cestování vydržet na jednom místě. Doufám, že dosáhneme co největších úspěchů,“ netají se nová sparťanská posila ambicemi týmu.

Jak už bylo zmíněno, Mozík získal mistrovský titul s plzeňskou Škodovkou. Bek s reprezentačními zkušenostmi doufá, že by se něco podobného mohlo povést i se Spartou. „Uděláme všechno pro to, aby se to povedlo. Jak už říkal hlavní trenér, kvalitních týmů je v extralize spousta a bude to velice těžké. Na Spartě je ale kádr vždy kvalitní a budeme útočit na nejvyšší cíle,“ dodal Mozík.

Zdroj: redakce, hcsparta.cz