Sparta podepsala se Sørensenem novou smlouvu a už se chystá na zápas jara

Přidat na Seznam.cz

V první fotbalové lize se Spartě daří, na prvním místě si před svým rivalem ze Slavie drží čtyřbodový náskok. Vrásky letenským fanouškům však dělají evropské poháry, přesněji zítřejší domácí odveta s Galatasarayí. Z Turecka si Sparťané přivezli porážku 2:3, když vítězný gól inkasovali v posledních minutách zápasu. Navíc bude domácím chybět vykartovaná trojice Ladislav Krejčí, Matěj Ryneš a Veljko Birmančevič.

A právě při absenci kapitána Krejčího bude trenér Brian Priske hodně spoléhat na Asgera Sørensena. Dánský bek by měl v obranné trojici nastoupit vedle Martina Vitíka a Filipa Panáka. Sparťanské vedení v čele se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým je natolik se Sørensenem spokojeno, že mu nabídlo prodloužení smlouvy. „Jsem moc rád, že mohu ve Spartě prodloužit svůj kontrakt. Od prvního dne se tu cítím šťastný, což je i jeden z důvodů, proč chci v Praze zůstat,“ uvedl po podpisu 27letý rodák ze Silkeborgu. „V kabině se vzájemně podporujeme a chceme odevzdávat maximum. To je nesmírně důležité, jelikož z nás takovéto prostředí dělá lepší hráče,“ dodal Sørensen, který dosud odehrál ve sparťanském dresu 48 ligových zápasů, ve kterých vstřelil šest gólů. V pohárových soutěžích si připsal 15 startů a jednu branku.

Sparta však vedle kvalitní obranné činnosti potřebuje proti Galatasarayi i kvalitu do útoku, protože musí vyhrát, aby smazala jednobrankové manko. Trenér Priske hodně spoléhá na fanoušky, kteří poženou jeho tým do útoku. „Vždycky je malá výhoda hrát doma, kde si vedeme dlouhodobě dobře. Fanoušci jsou schopní ještě pozvednout náš tým a kvalitu. Rozhodně od nich očekávám hodně. Vážíme si jejich dlouhodobé podpory. V neděli ukázali od první minuty, čeho jsou schopní, to samé budeme potřebovat i zítra,“ řekl Priske.

Podobně s diváky to vidí i Panák, který se vypracoval ve velkou oporou a experti volají po (konečně) jeho nominaci do reprezentace. „Je to trochu o sebevědomí, když se něco nepovede, lidi vás podrží. Víte, že na to nejste sami ve chvíli, kdy se nedaří, ale že za vámi stojí spousta lidí. Vždycky se hraje lépe doma. Za poslední dobu, když je na Letné pořád vyprodáno, je to o to lepší,“ uvedl bývalý hráč Karviné.

Zdroj: redakce, sparta.cz