Sparta mocně posiluje. Před začátkem sezony přichází gambijský reprezentant

Přidat na Seznam.cz

Ani pořádně nezaschl podpis posily Victora Olatunjiho a už se ve Spartě zakládá do složky smlouva pro dalšího nového hráče. Sportovní ředitel klubu Tomáš Rosický si dnes plácl s gambijským reprezentantem James Gomezem.

Zatímco Olatunji vloni hrál v libereckém dresu, pro Gomeze to bude česká premiéra. „James je mladý talentovaný hráč, který má ve svém věku už čtrnáct startů za seniorský národní tým své země,“ říká Rosický. „Je to hráč s fyzickými předpoklady, který má schopnost konstruktivně založit útočnou fázi. Vidíme v něm potenciál, který chceme rozvíjet,“ dodává sparťanská ikona.

Gomez už má zkušenosti s evropským fotbalem, v loňském ročníku nastupoval za dánský Horsens. Na to že je mu teprve 21 let, už má na svém kontě 14 startů za dospělý tým Gambie. Tento západoafrický stát má velmi dobře našlápnuto dostat se z kvalifikace na Africký pohár národů.

Nyní jsou však všechny jeho myšlenky nasměrovány na začátek sezony, který Spartu čeká už tento víkend. „Chci udělat další krok ve své kariéře. O žádném jiném klubu jsem neuvažoval, byla to jen Sparta, a to už nějakou dobu. Je to klub, který je zvyklý vyhrávat trofeje. To je přesně to, co potřebuji. Jsem tady, abych klubu pomohl co nejvíce vyhrávat trofeje, které si přeje. Řekl bych, že mám síly pomoci týmu. Jsem fyzicky silný a celkem rychlý,“ řekl pro klubovou televizi Gomez.

Je pravděpodobné, že tento stoper nenastoupí v základní sestavě, spíše má být hlavní tváří v dalších letech. Už i z toho důvodu, že se očekává brzký odchod dvou stoperských opor – Ladislava Krejčího a Martina Vitíka.

Zdroj: redakce, sparta.cz