Sparta konečně našla nového trenéra. Ovšem není to Václav Varaďa

Přidat na Seznam.cz

Hledání nástupce Pavla Patery na sparťanské střídačce je u konce. Hokejisty Sparty povede Miloslav Hořava.

Sparta na svém webu informuje, že jednání probíhala velmi rychle a dle slov sportovního ředitele Petra Tona, byla osoba Miloslava Hořavy volbou číslo jedna. Ten se do Holešovic vrací po půl roce, kdy v klubu skončil na vlastní žádost.

K týmu se staronový trenér připojí ve čtvrtek. Proti Třinci tak povede tým jako hlavní trenér právě Petr Ton. Asistenty si Miloslav Hořava teprve bude vybírat. Nabízí se obnovení spolupráce s Josefem Jandačem. Dle aktuálních informací se již ladí pouze forma dohody.

Sparta podepsala s Hořavou smlouvu na dva roky, kdy chce klub navázat na dlouhodobou koncepční práci. Manažerka pražského klubu, Barbora Snopková Haberová, dále upřesňuje: „Angažovali jsme trenéra, který zná velice dobře prostředí klubu i kádr, který se oproti loňské sezoně příliš nezměnil. Věříme, že je tou nejlepší volbou.“

Nový trenérský štáb bude chtít rychle vrátit Spartu zpět do vyšších pater extraligové tabulky. Kádr rozhodně neodpovídá postavení v tabulce, kde holešovický klub aktuálně zaujímá předposlední příčku.

Zdroj: hokej.cz, hcsparta, redakce