Sparta je spokojená s brankářskou dvojicí. S Kovářem i Kořenářem podepsala nové smlouvy

Přidat na Seznam.cz

Snad každý si přeje vstávat 1. ledna s vědomím, že má i v novém roce zajištěnou práci. Takto dobře se vstávalo např. sparťanské trojici Jakub Kovář, Josef Kořenář a Roman Horák, kteří před silvestrem podepsali s pražským klubem nové smlouvy.

Pro vedení Sparty bylo velmi důležité uvědomění si, že oba gólmani Kovář a Kořenář jsou nejen kolegové, ale i kamarádi, kteří respektují, když jsou v tu chvíli na pozici číslo dvě. Můžeme se spolehnout na jednu z nejkvalitnějších brankářský dvojic v hokejové Evropě. Jsme rádi, že s oběma můžeme počítat i do dalších sezon,“ uvedl šéf sportovního úseku Tomáš Divíšek. Nejsou to konkurenti, spíš kamarádi. Jako tandem fungují skvěle.“

Jeho slova potvrzují i samotní gólmani. Ve Spartě se cítím skvěle, organizace funguje báječně a s Kovym si dobře rozumíme. To, že spolu budeme za Spartu chytat dál, je pro mě super zpráva,“ podotýká Kořenář. Potěšilo mě, jak rychle celé jednání o mém pokračování proběhlo. Měl jsem dobrý pocit z toho, že o pokračování hodně stály obě strany. Když jsem odcházel z kanceláře, potkali jsme se s Pepou a dozvěděl se, že pokračuje také. Z podpisu jsem měl tak dvojnásobnou radost,“ přidal se Kovář, který je vnímaný jako sparťanská jednička v bráně.

Sparťanští fanoušci jsou jistě rádi, že se klub dohodl i s dlouholetou oporou v útoku. Ve Spartě jsem rád. Cítím se tu skvěle už čtvrtou sezonu a jsem vděčný za to, že další budou následovat. Moc rád bych právě v této organizaci dosáhl úspěchu, na který budu pak po zbytek života vzpomínat,“ říká 32letý Roman Horák.

Spartu po několikadenní přestávce čeká zápas zítra, doma se střetne s Vítkovicemi.

Zdroj: redakce, hcsparta.cz