Španělsko zmasakrovalo Kostariku na hřišti a připisuje si ohromnou výhru 7:0

Přidat na Seznam.cz

Španělé začali na mistrovství světa v Kataru opravdu velkolepě, když svůj první zápas skupiny E vyhráli velkým rozdílem. Kostariku porazili 7:0. Jeden gól vstřelili hráči Dani Olmo, Marco Asencio, Carlos Soler a v nastavení i Álvaro Morata a hvězdou zápasu se stal s dvěma góly Ferran Torres.

Španělsko vstoupilo do mistrovství světa v Kataru vysokou výhrou 7:0 nad Kostarikou, která nedokázala za celý zápas vystřelit na bránu. Španělé se trefili celkem sedmkrát, poprvé v 11. minutě, když skóroval hráč Olmo a nakonec v 93. minutě, když vstřelil gól Álvaro Morata.

Tým z Pyrenejského poloostrova dnes překonal své nejvyšší vítězství z mistrovství světa v roce 1998 ve Francii, kde porazil Bulharsko 6:1. Španělé nepodlehli týmu středoamerické země ani ve čtvrtém vzájemném utkání a potřetí vyhráli. Kostarika na světovém šampionátu v normální hrací době nedokázala zvítězit již posedmé za sebou. Španělsko čeká v neděli nejtěžší zápas skupiny s Německem, které dnes nečekaně padlo s Japonskem 1:2.

Sestavy:

Španělsko: Simón – Azpilicueta, Rodri, Laporte, Alba (64. Balde) – Gavi, Busquets (64. Koke), Pedri (57. Soler) – Fe. Torres (57. Morata), Asensio (69. Ni. Williams), Olmo.

Kostarika: Navas – Oviedo (82. Matarrita), Calvo, Ó. Duarte, Fuller, Ca. Martínez (46. Waston) – Bennette (61. Zamora), Tejeda, Borges (72. Aguilera), Campbell – Contreras (61. Ruiz).

Zdroje: sport.cz , isport.blesk.cz