Souček ztrácí velkého parťáka ze zálohy. Bude nosit i ve West Hamu kapitánskou pásku?

Přidat na Seznam.cz

Declan Rice a Tomáš Souček – dvojice defenzivních záložníků West Hamu, která když neměla zdravotní problémy, nepustila na posty rozrážečů soupeřových útoků nikoho jiného. To však už bude od příští sezony minulostí, Rice přestoupí do londýnského Arsenalu.

Ročník 2022/23 byl ze strany West Hamu jako z díla Dr. Jekyll – Mr. Hyde, v lize bída, zato vítězství v Konferenční lize. Kapitán tohoto londýnského klubu se tak mohl se svými fanoušky rozloučit s dosaženým úspěchem. Jde o to, jak ale budou fandové „Kladivářů“ vnímat jeho přestup v rámci Londýna. Tohle však Riceho asi tolik netrápí, pokud chce dosahovat těch největších met. A znovuzrození Arsenalu, který vloni skončil druhý v Premier League, mu dává naděje dosahovat velkých úspěchů, kterých při vší úctě k West Hamu a jeho triumfu v třetím nejhodnotnějším evropském poháru v předešlém týmu získat nemohl.

Arsenal zaplatil za tohoto anglického reprezentanta rekordních 100 milionů liber (2 700 000 000 korun)! U Kanonýrů však těchto peněz nelitují. „Je výjimečný. Předvádí vysoký standard řadu let v Premier League i v anglické reprezentaci. Jako kapitán dokonce dovedl West Ham k evropské trofeji, takže mu není cizí ani zodpovědnost a jsem nesmírně rád, že se k nám přidal,“ pěl chválu na novou posilu trenér Arsenalu Mikel Arteta.

I sám Rice vyzdvihoval kvality na nový klub a nového kouče. „Bedlivě jsem Arsenal v posledních letech sledoval a Mikel Arteta jim vštípil svůj styl hry, díky kterému se zlepšují. Minulý ročník měli skvělý a pokořili všechny kromě Citizens. Cítím se výborně,“ prozradil Rice pro klubový web.

Tomáš Souček tak ve středu pole „osiří“. Zároveň by to však mohlo znamenat, že mu klub dá tu poctu nosit kapitánskou pásku. Vyrovnal by se tak Pavlu Nedvědovi, který zároveň dělal kapitána jak v národním mužstvu, tak i v Juventusu Turín.

Zdroj: redakce, autorský článek, arsenal.com