Souček „propašoval“ střeleckou formu z reprezentace do Anglie. Jeho gól rozhodl o vítězství West Hamu

Přidat na Seznam.cz

Pozice fotbalisty Tomáše Součka je jak v reprezentaci, tak i ve West Hamu, na místě defenzivního štítu. Přesto se kapitánovi českého národního týmu daří v poslední době střílet góly. A to velmi důležité, které nejen rozhodují zápasy, ale třeba i nedávný postup na evropský šampionát.

Dnes je však Souček slavný v části Londýna, kde zbožňují West Ham United. Přitom to pro Kladiváře v Burnley moc nadějně nevypadlo. Vždyť ještě v 86. minutě prohrávali 1:0. Poté si však nešťastně O’Shea vsítil vlastní gól a v první minutě nastavení už přišla Součkova chvíle, když zužitkoval přihrávku ghanského fotbalisty Kuduse u zadní tyče. „Jsem velmi šťastný. Před reprezentační přestávkou jsem dal vítězný gól proti Nottinghamu Forest a pak jsem vsítil také dva velmi důležité góly v dresu České republiky. Jsem moc rád, že jsme se kvalifikovali na mistrovství Evropy, protože to nebylo jednoduché a byl na nás vyvíjen tlak,“ připomněl Souček nelehkou cestu českého nároďáku na ME.

Po výhře se West Ham sice neposunul v tabulce z 9. místa, ale nadále si udržel kontakt s týmy před ním, a proto může nadále směle pomýšlet na evropské poháry. „Snažíme do týmu dostat správnou kombinaci a správné hráče, ale také se snažíme dostat do týmu hráče, kteří jsou ve formě, a Tomáš ve formě určitě je,“ říká trenér West Hamu David Moyes a dál pokračoval v superlativech na Součka. „V letošní sezoně už dal šest gólů, takže už jenom to je opravdu dobrý výchozí bod, a když dnes dostal šanci, tak si myslím, že ji využil jako někdo, kdo má velké sebevědomí. Daří se mu skvěle. Ve své první sezoně dal asi deset gólů, a kdyby se mu to podařilo vyrovnat, bylo by to báječné.“

Do čela tabulky Premier League se vrátil Arsenal poté, co vyhrál na hřišti Brentfordu a zároveň dosavadní lídr Manchester City remizoval doma s Liverpoolem.

Zdroj: redakce, whufc.com