Souboj s Rakičem se odkládá. Blachowicz se zranil

Přidat na Seznam.cz

Na konci března se měl Jan Blachowicz utkat s Aleksandarem Rakičem. Tento zápas měl neoficiálně rozhodnout o to, kdo si to rozdá s vítězem titulové bitvy mezi Gloverem Teixeirou a Jiřím Procházkou. Zápas se ale kvůli zranění Poláka odkládá, píše server CBS Sports.

Jan Blachowicz podlehl v titulové bitvě Gloveru Teixeirovi a poměrně překvapivě přišel o titul šampiona UFC. Jeho vyhlídky přitom nebyly malé, chtěl titul obhájit a poté se utkat s Jiřím Procházkou v Evropě.

K tomu ale nedojde, alespoň zatím. procházka o titul půjde s Teixeirou a Blachowicz vzal zápas s Aleksandarem Rakičem. Vítěz tohoto klání tak měl být další vyzyvatelem šampiona. Březnový termín ale nevyjde, může za to zranění polského bijce, který to oznámil na svých sociálních sítích. Zranění naštěstí nebude nutné řešit operačně.

“Přátelé, mám pro vás bohužel jednu špatnou zprávu. Je to tak, že na konci března zápasit nebudu. Poranil jsem si páteř a obecně oblast kolem krku, kvůli čemuž je pro mě nemožné cvičit s těžkými váhami. A v rámci tréninku přeci člověk potřebuje zvedat těžké váhy, že?

Potřebuji to tedy vyřešit. Naštěstí je to tak, že zranění nevyžaduje operativní zákrok, za což jsem rád. Měla by stačit intenzivní rehabilitace. Doufám, že se souboj s Rakicem posune, abychom se někdy v první polovině roku mohli potkat v oktagonu,” vysvětlil Jan Blachowicz na svých sociálních sítích.

K souboji Blachowicze s Rakičem tak dojde až po titulovém zápase. Rakič reagoval na vyjádření Poláka spořádaně, popřál mu brzké uzdravení a vzkázal, že se uvidí později.

Zdroj: cbssports.com