Souboj generací vyzněl lépe pro Noskovou. Kvitová nevyzrála na 18letý talent

Přidat na Seznam.cz

Kariéra Petry Kvitové (ale i Karolíny Plíškové) se pomalu chýlí ke svému konci. Dvojnásobná wimbledonská vítězka možná už letos pověsí raketu na hřebík, třeba až příští rok, ale čeští fanoušci se vůbec nemusí bát o budoucnost našeho tenisu. Třeba podobných úspěchů dosáhne osmnáctiletá Linda Nosková, která mílovými kroky kráčí světovým žebříčkem a v posledním svém zápase porazila právě Kvitovou.

Obě hráčky se naposledy střetly letos v březnu v Miami, kde byla naopak úspěšnější 33letá rodačka z Bílovce. Po necelém půlroce se obě tenistky opět utkaly na americké půdě (Cincinnati), a tentokrát se radovala Nosková. Neměla to však vůbec jednoduché, protože ztratila první set a v dalších dvou vždy prohrávala 0:2. Nakonec se však mohla radovat po výsledku 3:6, 6:2, 6:4.

Nosková se v osmifinále střetne s Američankou Coco Gauffovou, s kterou též letos prohrála na jarním americkém turnaji (Indian Wells). Že by i tentokráte přišla odplata?

Nehledě na příštím výsledku, už je jisté, že Nosková poskočí z padesátého místa výše. Naopak Kvitová si pohorší a příští týden jí na pozici české jedničky vystřídá Markéta Vondroušová, která už je v Cincinnati ve čtvrfinále. V boji o nejlepší osmičku nedala šanci domácí Sloane Stephensovou, kterou zdolala 7:5, 6:3.

Zdroj: redakce, wtatennis.com