Šok na úvod jarních odvet. Hradec Králové si veze z Plzně tři body!

Přidat na Seznam.cz

Místo pozvolného rozjezdu odvetné části české fotbalové ligy nastalo v prvním kole velké překvapení. Dosavadní lídr naší nejvyšší soutěže plzeňská Viktorie doma (!) utrpěl porážku od Hradce Králové. Pokud se zítra podaří Slavii porazit Jablonec, poskočí na první místo.

Přitom začátek utkání vyšel pro Západočechy na výbornou. Už v 6. minutě našel Kalvach z rozehraného rohového kopu hlavu Chorého, který se ve výskoku před branou zpravidla nemýlí. A platilo to i tentokrát – 1:0. Ten samý hráč mohl chvíli poté přidat druhý gól, ale tentokrát už (nohou) přesně nemířil. I hosté se postupně dostávali do šancí a nakonec se jim povedlo i jednu proměnit. Dvě minuty před odchodem do kabin byl úspěšný Smrž, který napálil míč do šibenice – 1:1. „Prvních 25-30 minut jsme sehráli velmi slušně, dali jsme branku a další velké příležitosti jsme neproměnili. Potom už jsme tak dobře nekombinovali, předvedli jsme spoustu ztrát a soupeř vyrovnal,“ uvedl k prvním 45 minutám plzeňský kouč Michal Bílek.

Domácí si mohli vzít zpět vedení hned na začátku druhé půle, jenže Mosquera nastřelil jen tyč. Pak na dlouhé minuty plzeňští nebyli schopni ohrozit soupeřovu branku. To královéhradečtí hráči se více osmělovali a vyplatilo se jim to v 72. minutě, kdy Pudhorocký s přispěním Havlovy teče otočil utkání v prospěch jeho týmu. Plzeň ještě mohla vyrovnat, ale Chorého hlavička tentokrát mířila jen do brankářovy náruče.

Hradec tak potvrdil, že to na posledního mistra umí, protože už na podzim sebral Plzni všechny tři body. „Mluvili jsme o tom, že začátek jara musíme chytit, abychom se dostali do pohody, místo toho jsme hned prohráli. Mužstvo ale máme velmi kvalitní a z této rány se musíme rychle oklepat. V dalších zápasech musíme být jednoznačně lepší,“ dodal Michal Bílek.

Zdroj: fchk.cz , fcviktoria.cz