Snad v Hradci Králové vědí, co dělají… Jejich brankařská hvězda posílí velkého konkurenta

Přidat na Seznam.cz

Semifinálový duel Vítkovice – Mountfield Hradec Králové v rámci hokejové extraligy patřil k ozdobám letošního play-off. Zpočátku jasně se vyvíjející série (Východočeši už vedli 3:0) se zamotala a o vítězi musel rozhodnout až sedmý duel. Ten vyzněl lépe pro Hradec Králové. I díky brankáři Matěji Machovském, který nyní přechází právě do Vítkovic!

V Hradci Králové museli ihned po skončení stříbrné sezony řešit velmi ošemetnou záležitost. Týkala se brankářského postu. Ještě během sezony se Mountfield dohodl na nové smlouvě s Finem Henrim Kiviahem, který podával během právě skončeného ročníku kvalitní výkony a také Východočeši podepsali smlouvu s bývalým reprezentantem Patrikem Bartošákem, který v posledních třech letech působil ve Finsku. Zdálo se, že se jim povedl obchodně-sportovní majstrštyk. Jenže… během play-off se skvěle chytil Machovský, který v podstatě vůbec nepustil Kiviaha do brány a měl velkou zásluhu na konečné druhé příčce.

Takže teď byly tři možnosti. Ponechat si všechny tři gólmany nebo se dohodnout na zrušení smlouvy s jedním z dvojice (Kiviaho, Bartošák) či s těžkým srdcem pustit Machovského. Nakonec Hradec vše vyřešil třetí variantou. A Machovský si zvolil Vítkovice. „Není asi ani potřeba Matěje představovat. Všichni jsme jeho výkony v play off viděli. Je to špičkový gólman. V devětadvaceti letech má zkušenosti z české extraligy, ze zámoří, z KHL i z Finska. Navíc je to zase kluk z našeho regionu. Nevím, co více bych na jeho adresu řekl, než, že jsme velice rádi, že jsme se Matějem domluvili na víceletém kontraktu a přeji mu za sebe osobně i za celý klub, aby se mu u nás dařilo. Jsem přesvědčený, že ve spojení s Lukášem Klimešem, budeme mít ve Vítkovicích opět velice kvalitní brankářskou dvojici, jako tomu bylo doposud,“ líčí sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Vedle Machovského přicházejí do Vítkovic ještě další zajímavé posily – Jan Káňa (útočník, HC Olomouc), Stuart Percy (obránce, HC Motor České Budějovice) a Vojtech Zeleňák (obránce, HC Frýdek-Místek / HC Oceláři Třinec). „Honza Káňa je poctivý a kvalitní útočník. Umí být hodně produktivní. Před dvěma lety vytvořil s Davidem Krejčím fungující dvojici a i bez Krejčího se mu střelecky i bodově dařilo. V uplynulé sezoně byl nejproduktivnějším hráčem Olomouce. Takže věříme, že bude pro náš útok přínosem a těšíme se na vzájemnou spolupráci,“ uvedl Šimíček.

„Stuart Percy je kvalitní obránce, navíc velice ofenzivní. Umí podpořit útok, umí být produktivní. Navíc má bohaté zkušenosti, takže věříme, že bude pro náš tým velkou posilou a i díky němu budeme mít kvalitnější kádr směrem k extralize, tak také směrem k Lize mistrů, která nás v nové sezoně čeká. Stuartovi přejeme v našem dresu hodně štěstí a ať se mu u nás daří,podotkl sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA.

Zdroj: redakce, hc-vitkovice.cz