Smejkalovi se splnil další hokejový sen, poprvé v NHL bodoval. Naopak Kubalík se trápí…

Přidat na Seznam.cz

Snad každý malý hokejista má sen, že si jednou zahraje kanadsko-americkou soutěž. Dalším splněným mezníkem je vstřelit gól. Ale i získat asistenci v NHL je situace, na kterou bude hráč navždy vzpomínat. A to se přihodilo Jiřímu Smejkalovi. Útočník Ottawy Senators si připsal povedenou přihrávku v utkání na ledě Colorada. Byl to jeho pátý zápas v NHL, který ale skončil porážkou 4:6.

Smejkal patří k hráčům, kteří se dostali do nejslavnější hokejové ligy až v pozdějším věku. Nejdříve si prošel štacemi v Česku (Sparta), Finsku (Tappara, Lahti) a Švédsku (Oskarsham) a teprve v 26 letech si poprvé vyzkoušel dospělou zámořskou soutěž. Píšeme záměrně dospělou, protože v mládežnickém věku si rodák z Českých Budějovic prošel zámořskými juniorskými soutěžemi.

Smejkalova asistence v Coloradu znamenala v tu chvíli vedení Ottawy 3:2. Ještě ve 46. minutě si Senátoři udržovali nadějný stav 4:3, ale Laviny nakonec třemi góly skóre otočily ve svůj prospěch. Za Ottawu si připsal asistenci i Dominik Kubalík, který se ale zatím trápí. Během 28 zápasů si tento reprezentační útočník připsal jen devět bodů (7+2). Proto není ani divu, že ho trenér v posledních zápasech staví až do třetí formace…

Do nočních zápasů zasahli i čtyři čeští gólmani. Z vítězství se však radoval jen Karel Vejmelka, který 29 zásahy pomohl Arizoně k vítězství v San Jose 5:2. Lukáš Dostál (Anaheim – Calgary 0:3), Vítek Vaněček (New Jersey – Edmonton 3:6) a Jiří Patera (Tampa Bay – Vegas 5:4) museli skousnout porážky.

Zdroj: redakce, nhl.com