Slovenští hokejisté prožili mimořádně důležitou noc v NHL

Přidat na Seznam.cz

Nočních zápasů NHL se zúčastnilo kvarteto slovenských hokejistů. Historický večer prožil Adam Růžička, jeho spoluhráč Martin Pospíšil se blýskl skvělou gólovou přihrávkou. Šimon Nemec si vytvořil nový osobní rekord, píše server Sport.sk.

Fanoušci měli možnost sledovat v lukrativním večerním čase od 19 hodin, jak slovenský útočník vytvořil nový klubový rekord v počtu odehraných zápasů Slováka v kanadské organizaci, když za Calgary Flames nastoupil ke 108 utkáním.

O jeden zápas tak překonal Ronalda Petrovického. Adam Růžička se v utkání proti Philadelphii Flyers výrazněji neprosadil. Odehrál téměř 3 minuty v přesilové hře, ale nevyslal ani 1 střelu na branku a v současné době ho od dalšího bodu dělí 4 zápasy.

Zmíněného Ronalda Petrovického by měl v budoucnu ohrozit Martin Pospíšil, který odehrál svůj 27. zápas za Flames a připsal si 8. bod. Slovák položil základ k úvodnímu gólu utkání, když si u levého mantinelu vybruslil k opuštěnému puku a zlomek vteřiny před odrazem od Scotta Laughtona dokázal skvěle přihrát Jonathanu Huberdeauovi do samostatného úniku.

Puk ještě lehce zkřížil spoluhráč Nazem Kadri. Hvězdný hráč využil skvělé práce slovenského útočníka a skóroval. Martin Pospíšil čekal na bod šest zápasů, ale jeho tým se z bodů neradoval. Philadelphia zvítězila 3:2.

Zdroj: Sport.sk