Slovenský hokejový talent opět řádil. Mladičká Lopušanová si k narozeninám proti Košicím připsala 19 bodů

Přidat na Seznam.cz

Ženský hokej nepatří mezi nejpopulárnější sporty světa, přesto jsou situace, kdy si zaslouží velkou pozornost. A zpravidla k tomu dává v posledním roce důvod mladičká slovenská hráčka Žiliny Nela Lopušanová. Ve víkendovém zápase proti Košicím si připsala neuvěřitelných 19 bodů za deset branek a devět asistencí. A to se bavíme o dospělém hokeji!

Zápas Vlci Žilina – Ice Dream Košice skončil 24:1 a i když košický tým je poslední ve slovenské lize, nijak to neumenšuje výkon 15letého slovenského talentu. Dohromady už v osmi zápasech získala Lopušanová 49 bodů.

Pro Lopušanovou to bude nezapomenutelný zážitek i z toho, že jí v den utkání bylo přesně 15 let. Až do zápasu proti Košicím bylo jejím maximem sedm kanadských bodů v jednom utkání. Ve statistikách, co se týká bodování letošní sezony slovenské nejvyšší ženské soutěže, je sice až na 4. místě, jenže její konkurentky odehrály více jak dvojnásobný počet utkání. A proto lepším ukazatelem je průměr bodů na zápas a v této statistice Lopušanová jasně vévodí – 6,13 bodů.

Kromě dospělé ligy hraje 15letá útočnice i žákovskou soutěž do 16 let. Zde jasně v kanadském bodování vévodí se 43 body.

Zdroj: sport7.sk, jojsport.joj.sk