Slovanu Bratislava se po reprezentační pauze nevrátil hráč měsíce Gerson Rodrigues. Souvisí to nejspíš s proběhlým soudem

Přidat na Seznam.cz

Lucemburský fotbalista Slovanu Bratislava Gerson Rodrigues se nevrátil z březnového srazu národního týmu. Souvisí to nejspíš s nedávným výrokem lucemburského soudu, který rozhodl o podmínce a finančně pokutě za konflikty na veřejnosti i možném domácím násilí na manželce, píše server Sport.sk.

Po sobotním ligovém vítězství nad Podbrezovou 2:1 to na tiskové konferenci potvrdil trenér Vladimír Weiss st.: „Neměli jsme tady Rodriguese. Musíme to řešit, i já, i klub. Jsou to disciplinární věci a to se nedá, nemůžu uhnout.“

Rodrigues ve středu dostal podmíněný trest odnětí svobody na 18 měsíců a finanční pokutu 1500 eur. Rozhodl o tom lucemburský soud, fotbalistu uznal vinným ze tří násilných činů.

Vůči verdiktu se může odvolat. Obvinění se týkala domácího násilí vůči jeho bývalé partnerce a dvou konfliktů na veřejnosti. Jednomu muži podle medializovaných zpráv v červnu 2022 před nočním klubem vyrazil zub. Dalšímu údajně v roce 2019 před nočním podnikem zlomil nos a očnici.

Oběť byla několik měsíců práceneschopná a absolvovala tři operace obličeje. Ve třetím případě v listopadu 2022 prý napadl bývalou partnerku, miss Lucemburska za rok 2020. Údajně ji udeřil do tváře a po incidentu urážel přivolané příslušníky policie.

Kromě pokuty 1500 eur musí 28letý fotbalista zaplatit i odškodné obětem, celkem přes 3700 eur.Jeho právní zástupce Guillaume Rauchs zpochybňoval obvinění v průběhu celého procesu a prohlásil, že jeho klient se už chce soustředit především na fotbal a rodinu. Rodrigues na středečním jednání nebyl přítomen. Prokuratura pro něj požadovala trest na 15 měsíců s podmíněným odkladem.

Zdroj: Sport.sk