Slovácko se na jaře trápí. I přes velmi špatný vstup do jarních odvet se nemluví o Svědíkově kymácející se židli

Přidat na Seznam.cz

FC Slovácko se v posledních letech usadilo mezi naší fotbalovou elitou. Klub z Uherskohradišťska je vnímaný jako nejlepší moravský klub, což nelibě nesou v Olomouci a především v Ostravě. I v letošní sezoně se Slovácko zatím zařadilo hned za naší fotbalovou „šlechtou – Spartou, Slavií a Plzní. Avšak čtvrté místo si tým trenéra Martina Svědíka drží hlavně díky nevyrovnaným výsledkům zmiňovaných klubů (Olomouc, Ostrava) a i dalších pronásledovatelů (Mladá Boleslav, Liberec). Jinak výsledky Slovácko jsou na jaře mizerné, tři zápasy=tři prohry.

Nejdříve přišel šok v podobě domácí prohry s Pardubucemi 1:2. Poté tým, jehož klubové barvy jsou tmavě modrá a bílá, prohrál stejným skóre ve Zlíně. A teď o víkendu přišla doma prohra se Spartou 1:3. “Ráz zápasu určil už jeho úvod. Měli jsme dvě velké šance, které jsme neproměnili, zatímco Sparta hned svoji první zužitkovala. Z našeho hlediska to byla velmi laciná branka,“ připomněl Svědík na tiskové konferenci vedoucí gól hostí z 11. minuty (Vitík). „Zareagovali jsme vyrovnáním, v defenzívě jsme odvedli velmi dobrou práci,“ pokračoval trenér Slovácka v hodnocení zápasu. Gól domácích vsítil ve 21. minutě Juroška.

Hra Sparty je založena na křídlech, kde má dvě velké osobnosti – Haraslína a Birmančeviče. A právě tito hráči brankami rozhodli o vítězství Sparty. V 56. minutě se trefil druhý jmenovaný, o dvacet minut později se do střelecké statistiky zapsal slovenský reprezentant. „Největší rozdíl jsem dnes viděl ve finální fázi, v momentech, v nichž se rozhodoval zápas. Birmančevič a Haraslín byli rozdílovými hráči, skórovali tehdy, kdy jsme nedohráli situace. V zápasech s takovým soupeřem potřebujete, aby hráči podali stoprocentní výkon a vyšly vám detaily,“ dodal Svědík.

I přes velmi špatný vstup do jarních odvet se nemluví o Svědíkově kymácející se židli. Jeho pozice je ve Slovácku natolik silná, že si to snad nikdo ani nedokáže představit, že by byl tento charismatický trenér odvolán. Kdo ví ale, jak by vedení klubu zareagovalo, pokud by se série případných proher natáhla…

To v Olomouci si sice práce trenéra Václava Jílka vážili, jak uvedl před novináři sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář, přesto jim to nezabránilo 47letého kouče odvolat… „Trenérovi patří poděkování za odvedené služby. Během let se Sigmou dosáhl několika jasných úspěchů. V současné chvíli jsme cítili, že je třeba přistoupit ke změně a dodat mužstvu impuls,“ řekl Minář.

Zdroj: sigmaolomouc.cz, fcslovacko.cz