Slovácko přerušilo proti Plzni sérii porážek. Radost však kalí kapitánův pravděpodobný konec kariéry

Přidat na Seznam.cz

Po třech porážkách si fotbalisté Slovácka oddechli: konečně aspoň bod. Navíc se jim povedlo remizovat se čtvrtfinalistou Konferenční ligy Plzní 1:1. Je sice pravda, že Západočeši nastoupili v kombinované sestavě, unavené opory (Chorý, Šulc, Červ) nechal trenér Miroslav Koubek odpočívat pro střední semifinále Mol cupu (český pohár), nic to však nesnižuje cenný bod pro klub z Uherskohradišťska. „Nakonec to mohlo skončit na obě strany. I my jsme se tlačili za vítězstvím. Měli jsme šanci Filipem Vechetou. Tam jsme viděli rozdíl mezi námi a Spartou nebo Slavií. Tyhle týmy vás za tohle potrestají. My z toho bohužel gól nedáme,“ podotkl trenér Slovácka Martin Svědík.

Zápas proti Plzni byl atraktivní především pro Milana Petrželu, který na západě Čech zažil nejlepší roky své kariéry (tituly, účast v Lize mistrů). Na hřišti byl jednoznačně nejstarší. Ale i když už překročil čtyřicítku, měl by i v příští sezoně oblékat slovácký dres. To se naopak už na 95% nepodaří dalšímu velezkušenému hráči Michalu Kadlecovi. Na začátku března absolvoval tento bývalý reprezentant operaci achilovky. Přesto to nevypadá, že by se ještě na trávníky vrátil… „Chtěl se loučit na hřišti. Ale zdraví člověk neporučí. S tou achilovkou to podle mě přetahoval. Měl to řešit po podzimní sezoně. Hledat ve čtyřiceti letech motivaci vrátit se zpátky je strašně těžké. Káca už udělal pro fotbal hodně. Myslím, že se bude hodně rozmýšlet, jestli se do něj vůbec vrátí,“ uvedl Svědík.

Slovácko je poslední kolo před koncem základní části první fotbalové ligy na šestém místě. Slovácký trenér teď ale tolik tabulku nevnímá. Spíše by si přál, aby jeho tým i v příštím zápase v Českých Budějovicích podal kvalitní výkon jako proti Plzni. „Jestli máme být sedmí, tak budeme. Pokud se máme dostat do pohárů, tak se do nich dostaneme. Nebylo by dobré brát si další psychické břemeno k těm, co už máme. Cílem je teď zkonsolidovat mužstvo a začít od začátku v principech, které jsme tady měli,“ dodal trenér Slovácka, který nehledě na konečné umístění po sezoně v klubu končí.

Pro Plzeň znamená remíza už na 90% jisté třetí místo. Na druhou Slávii ztrácí Západočeši deset bodů a před čtvrtým Baníkem má náskok patnácti bodů.

Zdroj: redakce, fcslovacko.cz