Slovácko posedmé za sebou neprohrálo a přiblížilo se Slávii

Přidat na Seznam.cz

První půlka podzimu byla ze strany slováckých fotbalistů rozpačitá a zaznívaly hlasy, že kádr týmu z Uherskohradišťska je přestárlý. Jenže se Slováckem se musí nadále počítat, z posledních sedmi zápasů urvalo 15 bodů a v tabulce uteklo Olomouci, Ostravě i Mladé Boleslavi, u které dnes vyhrálo 1:0. Na paty Slovácku už šlape jen Plzeň, která má sice tříbrankové manko, ale dva zápasy k dobru.

Naopak Mladá Boleslav závěr podzimu nezvládla, čtvrtá porážka z pěti posledních zápasů znamená sesun Středočechů z první šestky. I dnešní utkání potvrdilo, že forma z října a září je pryč. Slovácko mělo od začátku převahu, kterou ale v úvodních 45 minutách nedokázalo gólově zužitkovat.

Ani ve druhé půli se nedokázala Mladá Boleslav vymanit z tlaku a tentokrát už inkasovala. V 59. minutě zahrával Trávník roh, který prodloužil kapitán Kadlec na Reinberka a ten nahrál Valentovi. Pro záložníka Slovácka už nebyl problém dostat míč do sítě. Další gól už nepadl, a tak mohli slováčtí fotbalisté spokojeně odjíždět domů s vidinou klidné zimní přestávky. „První poločas se hrál oboustranně útočný fotbal nahoru dolů se šancemi před oběma brankami, domnívám se, že jsme byli opticky více na balonu, i když s mezerami v obranné fázi. Do druhé půle jsme si říkali, že zápas rozhodne jeden gól, což se potvrdilo. Pracovali jsme v obraně dobře a počkali si na gólovou šanci. Jsme rádi, že jsme uspěli s nulou proti soupeři, který má velmi dobrou ofenzívu,“ řekl po utkání slovácký trenér Martin Svědík.

Domácí kouč Marek Kulič si posteskl, že se jeho týmu na podzim nedařilo vícekrát udržet čisté konto. „První poločas byl vyrovnaný, i když Slovácko bylo trošku lepší na míči. Bohužel nám dalo rozhodující gól po nedohrané standardní situací. Šance na vyrovnání jsme měli, ale lítalo nám to mimo brankovou konstrukci a nebylo nám souzeno dát gól. Ke konci podzimní sezóny nás opustilo střelecké štěstí, z toho jsem hodně zklamaný a zároveň celkově z toho, že jenom jednou z devatenácti zápasů jsme udrželi čisté konto.“

FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

Branka: 59. Valenta. Diváci: 1036.

Mladá Boleslav: Trmal – Kostka, Suchý, Karafiát, Suchomel – Sakala, Kubista (64. Matějovský) – Kušej (84. Šimek), Mareček (76. Ladra), Solomon (76. Jawo) – Hilál (65. Pulkrab). Trenér: Kulič.

Slovácko: Heča – Reinberk, Daníček, Kadlec, Doski (87. Kalabiška) – Trávník, Valenta (86. Hofmann) – Petržela (64. Juroška), Havlík, Holzer (75. Sinjavskij) – Cicilia (46. Mihálik). Trenér: Svědík.

Zdroj: redakce, fkmb.cz