Slovácko o svého kapitána nepřijde. Michal Kadlec podepsal smlouvu i na příští rok

Přidat na Seznam.cz

Fanoušci fotbalového Slovácka byli poslední týdny v napětí, zda kapitán Michal Kadlec podepíše s klubem smlouvu i na příští rok či pověsí kopačky na hřebík. K jejich radosti se bývalý reprezentant rozhodl pro první variantu. Trenér Martin Svědík tak bude mít i pro příští sezonu sehranou obrannou čtveřici Michal Kadlec, Jan Kalabiška, Petr Reinberk a Stanislav Hofmann. „Jsem samozřejmě rád, že mi Slovácko nabídlo smlouvu, a že můžu dělat to, co dělám, dá se říct, celý svůj život,“ řekl Kadlec, který je odchovancem právě slováckého klubu.

„Ještě jsem si nedokázal představit, že bych přestal dělat to, co je mým koníčkem, životem a co miluji. Do toho kabina, kluci trenérský tým, celé Slovácko, fanoušci, to jak to bylo nastavené, a jak to funguje poslední roky. Dařilo se nám, vyhráli jsme pohár, zahráli si pohárovou Evropu a všechno to převážilo k tomu, že jsem si řekl, že další rok ještě přidám,“ říká Kadlec pro klubový web.

Kadlec přišel do Slovácka přes pěti lety. Od té doby odehrál ve slováckém dresu 157 utkání. Největšího úspěchu dosáhl s klubem vloni, kdy Slovácko vyhrálo český pohár, což ho katapultovalo do pohárové Evropy. Předtím působil ve Spartě (131 utkání), Leverkusenu (145) a Fenerbahce (30). Ve všech těchto klubech patřil k oporám a i oblíbencům fanoušků. S pražským klubem získal dva tituly a tři vítězství v českém poháru. I v Turecku slavil prvenství, v Německu dosáhl na druhou příčku.

S reprezentací se zúčastnil tří evropských šampionátů – 2008, 2012 a 2016.

Zdroj: redakce, fcslovacko.cz