Slováci jsou naštvaní. Češi je ostudnou porážkou s Lotyšskem vyřadili ze šampionátu

Přidat na Seznam.cz

Pokud se hokejistům Lotyšska podaří získat na MS bod (či dokonce vítězství) v zápase s elitními týmy jako je Kanada, Švédsko, Rusko, atd., není to už v dnešní době vnímáno jako velké překvapení. Pokud se ale něco podobného povede tomuto pobaltskému státu na světovém šampionátu do 20 let, je to šok. A Lotyši právě takto šokovali české hokejisty, když je porazili 5:2… A Slováky tento výsledek poslal domů.

Čeští mladíci vstupovali do posledního zápasu základní skupiny MS s vědomím, že už mají jistou účast ve vyřazovací části. Šlo už jen o to, s kým se ve čtvrtfinále střetnou, buď se Spojenými státy Americkými nebo Švédskem. A protože USA porazilo skandinávský tým, střetneme se právě s Američany. Ale i kdybychom hráli se Švédskem, i tak by to bylo moc těžké, zároveň by porážka od obou těchto týmů nebyla žádná ostuda (spíše je to realita), avšak prohrát s Lotyšskem? To si naši mladíci za rámeček nedají. „Lotyši nebyli slabým soupeřem, sledovali jsme je celý turnaj. Ale porážet bychom je měli,“ říká český bek Stanislav Svozil a pokračuje: „Více šli za výhrou, byli obětavější a zaslouženě vyhráli,“ říká trochu překvapivá slova opora našeho týmu. Budeme tedy doufat, že i Češi v noci ze středy na čtvrtek se budou též obětovat a třeba překvapí…

Čeští fanoušci tajně doufali (nahlas se to už snad člověk bojí říct, aby nebyl za vysmívaného optimistu), že by to letos mohlo po dlouhých 17 letech (!) cinknout. V roce 2005 získali naši mladí hokejisté bronz, ze zlatých medailí se naposledy radovali o čtyři roky dříve. Optimismus vyvěral z vědomí, že američtí a kanadští hráči ještě nejsou úplně rozehraní, jako bývají na přelomu roku, kdy se pravidelně MS do 20 let koná. Ale ouha, zámořští hokejisté lítají po ledě a s takovou jistotou, jako kdyby měli za sebou už desítky zápasů bez přestávky. A to nemluvě o Švédech či Finech.

Takže to opět na medaili zrovna nevypadá. No ale když mohli Lotyši po 27 prohrách v historii jejich učinkování na MS konečně vyhrát, proč by se jistý zázrak na ledě nemohl stát i nám? A znovu se tak vrátit tam, kam český hokej patří. Do světové špičky, co pravidelně vozí medaile.

Zdroj: redakce, idnes.cz