Slavný český hokejista Radek Bonk může být pyšný. Jeho syn podepsal smlouvu s Philadelphií

Přidat na Seznam.cz

Radek Bonk byl v první polovině devadesátých let považován za jeden z největších hokejových talentů, i díky tomu byl v roce 1994 draftován na třetím místě. Vybrala si ho Ottawa, v jejímž dresu poprvé nastoupil do NHL v témže roce. Ne že by v kanadsko-americké soutěži prožil špatnou kariéru, ale možná se od něj zpočátku čekalo více než 497 bodů, které zaznamenal v 969 zápasech. Je však také pravda, že se postupem času stával útočníkem s defenzivními úkoly, za což byl velmi ceněný. Ke konci kariéry se pak ještě vrátil do Třince, s kterým získal v roce 2011 titul.

Poté se po něm „slehla zem“, přesněji řečeno, Bonk se vrátil za velkou louži a jeho syn Oliver má kanadské občanství. A právě 18letý Oliver dnes podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s Philadelphií Flyers. I Bonkův syn byl draftován v prvním kole, ale oproti otci o devatenáct míst níže. Jak už ale bylo naznačeno, výchozí pozice v draftu nemusí být pro další kariéru hokejisty podstatná.

Oliver Bonk si zasloužil pozornost Philadelphie i díky úspěšné sezoně 2022/23, kdy si 67 zápasech v dresu London Knights v rámci OHL připsal 10 gólů a 30 asistencí. Povedlo se mu i následné play-off, když byl čtvrtý nejlepší obránce v kanadském bodování. Dařilo se mu i dávat góly jak v oslabení, tak i v přesilovkách. Už vloni byl vnímán jako velký talent, a proto byl i povolán do kanadské osmnáctky v rámci prestižního turnaje Gretzky-Hlinka Cup.

Je pravděpodobné, že v příští sezoně si Oliver zahraje především na farmě, ale v dalších letech by už měl prokazovat svůj talent. Jeho otec Radek mu nasadil vysokou laťku. Kromě zmiňovaných statistik v NHL se stal v roce 1996 i mistrem světa. Dokáže i toto Oliver, avšak v kanadském dresu?

Zdroj: redakce, nhl.com