Slávistky znovu v Lize mistrů podlehly. Pořád však mají naději na postup

Přidat na Seznam.cz

Tři zápasy, tři prohry. Taková je zatím bilance fotbalistek Slavie v základní skupině Ligy mistrů. Nejprve podlehly v Itálii AS Řím 0:1, poté doma prohrály s Wolfsburgem 0:2. A dnes si neporadily ani s rakouským St. Pöltenem. Těsná porážka 0:1 je uzemnila na konci tabulky.

Slávistky přivítaly rakouské hráčky v Mladé Boleslavi, protože stadion v Edenu dostává nový trávník. V prvním poločase se na obou stranách urodilo po jedné velké šanci a především ta od hostujících hráček volala po gólu. Střela Zverové skončila na tyči.

I druhá půle byla vyrovnaná a vše směřovalo k závěrečnému nerozhodnému stavu. Jenže v 90. minutě se Slovence Mikolajové v rakouských barvách povedlo vstřelit gól a rozhostit tak v mladoboleslavských ochozech velký smutek.

Šance na postup ze skupiny pro Slavii stále doutná, jenže to by musely Pražanky vyhrát všechny tři zbývající zápasy a zároveň spoléhat, že jim i ostatní výsledky půjdou na ruku. Nejdříve se Slávistky 8. prosince představí na hřišti St. Pöltenu, 16. prosince ve Wolfsburgu a 22. prosince v Edenu proti AS Řím.

Slavia Praha – St. Pölten 0:1 (0:0)

Branka: 90.+1 Mikolajová. ČK: 90.+4 Ederová (St. Pölten).

Sestava Slavie: Lukášová – Veselá, Necidová, Bartovičová, Khýrová – Krejčiříková, Keeneová – Divišová, Szewieczková, Černá (72. Wafulaová) – Kožárová. Trenér: Piták.

Zdroj: idnes.cz , sport.ceskatelevize.cz