Slávistky si vítězek Ligy mistrů nezalekly. Z Německa vezou remízu

Přidat na Seznam.cz

Slávistky nastupovaly do pátého zápasu základní skupiny Ligy mistrů proti Wolfsburgu s vědomím, že už nemohou postoupit do vyřazovací části této prestižní soutěže. Toto vědomí jim však nijak nevzalo chuť se poprat o slušný výsledek a nakonec hlavně díky bojovnosti se jim podařilo z Německa přivézt bod za bezbrankovou remízu.

Fotbalistky Wolfsburgu se v posledních pěti letech dostaly dvakrát do finále Ligy mistrů a z minulosti mají dokonce 2x vítězství z této evropské soutěže. Proto získat bod s tímto týmem je vždy velmi ceněné. A Slávistkám se to povedlo díky zodpovědnému výkonu v defenzívě. A pokud českým obránkyním sem tam utekla soupeřka, zastoupila je v bráně spolehlivá Lukášová, která zabránila třem, čtyřem jasným gólům. Ale i slávistky se uměly dostat do zakončení, ve finální fázi jim však chyběla větší přesnost či důraz.

„Pro mě to byl určitě jeden z nejtěžších zápasů. Byly tam hodně těžké situace, ale zvládly jsme to hlavně týmovým výkonem. Podržela jsem holky v nějakých šancích, ale skutečně jsme to oddřeli jako tým a odměnilo nás to bezbrankovou remízou,“ uvedla Olivie Lukášová pro klubový web.

Slávistkám se tak i podruhé povedlo v této sezoně získat bod proti Wolfsburgu. „Myslím si, že to bylo hlavně tím, jak jsme byly kompaktní a vyplňovaly jsme prostory mezi nimi. Když už se dostaly do šance, tak to bylo po centru a dobře jsme si to pohlídaly. Ve vápně neměly moc možností,“ dodala hrdinka v bráně.

V posledním utkání základní skupiny se hráčky „sešívaných“ střetnou na domácí půdě s římským AS. „Věřím, že se doma rozloučíme výhrou. Dáme do toho všechno,“ podotkl trenér Slávie Kamil Piták, který samozřejmě ohodnotil i včerejší zápas. „Holky odvedly fantastický výkon, takticky to vzadu skvěle zvládly i nás podržela Olí v brance. Jsme rádi, že se nám konečně přiklonilo i trochu štěstí, které nám třeba trochu chybělo v minulých zápasech. Za bod jsme moc rádi.“

SK Slavia Praha: Lukášová – Khýrová, Bartovičová, Necidová, Veselá – Tenkrátová, Keene – Černá (87. Abrahamsson), Kožárová, Růžičková (71. Šlajsová) – Nekesa (90. Divišová).

Zdroj: skslavia.cz, Twitter