Slávistická náplast pro fanoušky. Douděra podepsal novou smlouvu

Přidat na Seznam.cz

Ve fotbalovém Edenu teď není moc veselo. Po víkendové porážce v Plzni (0:1) přišla Slavia o průběžné první místo. Aspoň trochu optimismu do žil dnes vlila „sešívaným“ fanouškům zpráva, že krajní záložník David Douděra prodloužil se Slavií smlouvu do 30. června 2028. „Znamená to pro mě hodně, je to nádherný pocit. Víceméně poprvé v kariéře prodlužuju smlouvu. Užívám si to, nečekal jsem to. Slavii děkuju moc za důvěru, cením si toho a budu pokračovat dál v práci, kterou jsem tady začal,“ podotkl po podpisu Douděra.

Douděra obléká slávistický dres dva roky, když do Prahy přestoupil z Mladé Boleslavi. Za tu dobu odehrál v týmu trenéra Jindřicha Trpišovského 76 soutěžních zápasů. Dá se však říci, že až v posledních měsících se stal důležitou součástí sestavy. Jeho forma neunikla bývalému ani novému reprezentačnímu kouči. Není tak bez šancí, že se dostane do konečné nominace na letošní mistrovství Evropy. „Nemyslím na to, nebo takhle, určitě ne tolik jako moje okolí (smích). Co se má stát, stane se,“ řekl pro klubový web rodák z Brandýsa nad Labem. Douděra zatím odehrál v reprezentaci osm zápasu a vsítil jeden gól (proti Moldavsku).

Zatím své tři nejslavnější góly vsítil v loňském roce. Vedle zmiňovaného gólu proti Moldavsku se mezi střelce zapsal na slavném San Siru proti AC Milán v rámci osmifinále Evropské ligy. A též mu jistě navždy v paměti zůstane přesná trefa v derby se Spartou, se kterou se Slavia střetla ve finále Mol Cupu. „Jsou to osobní úspěchy, vážím si jich, ale jsme tady všichni kvůli týmové práci, výsledkům. Doma když se o tom bavíme, tak je to samozřejmě krásné, jsou to TOP individuální zážitky, které můžete prožít. Na to se nabalují týmové úspěchy, pro které tady jsem, pro které žiju mnohem víc. Ale určitě budu mít oba góly v mobilu dlouho, do konce života na ně nezapomenu,“ dodává Douděra.

Slavii nyní čeká reparát za prohru v Plzni. Doma se v neděli střetne s trápící se Olomoucí.

Zdroj: redakce, slavia.cz